• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Español
Оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон
Опубліковано 16 жовтня 2012 року о 00:00


Паспорт громадянина України для виїзду за кордон видається дипломатичним представництвом/консульською установою у таких випадках:

- оформлення вперше паспорта (у тому числі у зв'язку із набуттям громадянства України);

- втрата або викрадення паспорта;

- непридатність паспорта для подальшого використання;

- відсутність в паспорті вільних сторінок для віз та інших позначок;

- закінчення строку дії паспорта;

- зміна інформації, внесеної до паспорта;

- виявлення помилки в інформації, внесеної до паспорта.

УВАГА! Подача документів для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, а також видача вже виготовлених паспортів, здійснюється за попереднім записом. За оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон стягується консульський збір, відповідно до затверджених тарифів37 євро - за автоматизовану обробку даних при оформленні паспорта, у тому числі для осіб до 16 років та 83 євро - за оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон (крім осіб до 16 років).

ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ, ЩО ПОДАЮТЬСЯ ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ НОВОГО ПАСПОРТА ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ ДЛЯ ВИЇЗДУ ЗА КОРДОН:


Для оформлення закордонного паспорта необхідні документи:

1. Заява-анкета

2. попередній паспорт громадянина України для виїзду за кордон (у разі наявності, рекомендується мати із собою «внутрішній» паспорт громадянина України у вигляді книжечки або «внутрішній» паспорт громадянина України у вигляді пластикової ID-картки);

3. документ, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України за кордоном: картка резидента - «permiso de residencia» або прописка – «empadronamiento» (у разі їх відсутності - договір про оренду помешкання із зазначенням адреси проживання або будь-який інший документ з адресою проживання в Іспанії або Андоррі);

4. документ про сплату консульського збору (сплата консульського збору може здійснюватися безпосередньо при подачі документів особистою банківською карткою в приміщенні консульського підрозділу Посольства з використанням банківського терміналу).

Важливо: для оперативного опрацювання звернень про оформлення закордонного паспорта просимо надавати перелічені вище документи із копіями.

Для оформлення закордонного паспорта необхідні документи:

1. Заява-анкета

2. оригінал пошкодженого попереднього паспорта громадянина України для виїзду за кордон або документ (протокол, довідка), виданий компетентними органами іноземної країни, що підтверджує факт звернення заявника з приводу втрати або викрадення попереднього паспорта (у разі наявності, рекомендується мати із собою «внутрішній» паспорт громадянина України у вигляді книжечки або «внутрішній» паспорт вигляді пластикової ID-картки – для прискорення ідентифікації та підтвердження громадянства України);

3. документ, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України за кордоном: картка резидента - «permiso de residencia» або прописка – «empadronamiento» (у разі їх відсутності - договір про оренду помешкання із зазначенням адреси проживання або будь-який інший документ з адресою проживання в Іспанії або Андоррі);

4. документ про сплату консульського збору (сплата консульського збору може здійснюватися безпосередньо при подачі документів особистою банківською карткою в приміщенні консульського підрозділу Посольства з використанням банківського терміналу);

Важливо: для оперативного опрацювання звернень про оформлення закордонного паспорта необхідно надавати перелічені вище документи із копіями.

Для оформлення закордонного паспорта необхідні документи:

1. Заява-анкета, а також заповнена заява-згода батьків на оформлення паспорта дитині;

2. одна фотокартка розміром 10 на 15 см - у разі оформлення паспорта особі, яка не досягла дванадцятирічного віку (фотокартка повинна відповідати вимогам Міжнародної організації цивільної авіації (IKAO) Doc 9303 – фон білий, зображення обличчя має займати 70% вертикального розміру знімка, чіткі контури, без сторонніх предметів).

3. оригінал свідоцтва про народження дитини (якщо дитина народилася в Іспанії або Андоррі, свідоцтво про народження має надаватися зі штампом «Апостиль» та нотаріально засвідченим перекладом на українську мову);

4. оригінал довідки про реєстрацію особи громадянином України (виключно у разі народження дитини за кордоном, оформлюється українським посольством або консульством в іноземній країні, де народилася дитина);

5. паспорт громадянина України для виїзду за кордон (закордонний паспорт), який підлягає обміну (якщо попередній закордонний паспорт вже  оформлювався);

6. паспорти громадянина України для виїзду за кордон обох батьків;

7. документ, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування дитини - громадянина України за кордоном: картка резидента - «permiso de residencia» або прописка – «empadronamiento» (у разі їх відсутності - договір про оренду помешкання із зазначенням адреси проживання або будь-який інший документ з адресою проживання в Іспанії або Андоррі);

8. документ про сплату консульського збору (сплата консульського збору може здійснюватися безпосередньо при подачі документів у безготівковій формі в приміщенні консульського підрозділу Посольства з використанням банківського терміналу);

Важливо: для оперативного опрацювання звернень про оформлення закордонного паспорта необхідно надавати перелічені вище документи із копіями.

Присутність дитини віком старше 12 років є обов’язковою. 

Документи, видані компетентними органами іноземних держав, подаються легалізованими (якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України) разом із засвідченим перекладом на українську мову.


Закон України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особи чи її спеціальний статус» від 20.11.2012 року зі змінами

Постанова Кабінету Міністрів України від 07.05.2014 року № 152 «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсних та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон»

Відповідно до статті 22 Закону України «Про Єдиний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особи чи її спеціальний статус» кожен громадянин України має право на отримання паспорта громадянина України для виїзду за кордон (далі – ПГУВК).

Оформлення ПГУВК громадянам України, які досягли шістнадцятирічного віку, здійснюється на підставі їх особистої заяви.

Оформлення ПГУВК громадянам України, які не досягли шістнадцятирічного віку, здійснюється на підставі заяви батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників, а якщо батьки не перебувають у шлюбі – за заявою того з батьків, з яким проживає особа, або інших законних представників.

У разі втрати паспорта або закінчення строку його дії під час перебування в Україні громадянина, який постійно проживає за кордоном, оформлення та видача йому паспорта для виїзду за кордон здійснюється територіальними підрозділами Державної міграційної служби України.

За оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон справляється консульський збір у порядку та розмірах, визначених законодавством:

37 євро - за автоматизовану обробку даних при оформленні паспорта, у тому числі для осіб до 16 років та 83 євро - за оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон (крім осіб до 16 років).

При оформленні паспорта громадянина України для виїзду за кордон особи, яка досягла шістнадцятирічного віку, термін його дії становить 10 років.

Особам, які не досягли шістнадцятирічного віку, паспорт громадянина України для виїзду за кордон оформляється на 4 роки.

Чинним законодавством України не передбачена можливість оформлення паспорта у терміновому порядку при поданні документів до закордонних дипломатичних та консульських установ. Строк оформлення паспорта за кордоном може сягати 3-х місяців та залежить, зокрема, від періодичності доставки виготовлених паспортів з території України.

Інформацію про стан оформлення паспорта можна перевірити за допомогою Вашого особистого ідентифікатора сесії на сайті http://passport.mfa.gov.ua/ .

Нагадуємо, що отримати паспорт в Посольстві можна після того, як стан його оформлення буде змінено на «Прибув до ЗДУ».

Відповідно до пункту 71 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, затвердженого постановою КМУ від 07.05.2014 №152, персоналізовані бланки паспортів для виїзду за кордон (далі – ПГУВК) за письмовою заявою та за рахунок коштів заявника можуть бути надіслані Міністерством закордонних справ до закордонних дипломатичних установ (далі – ЗДУ) міжнародним експрес-відправленням.

З цією метою  АТ «ДХЛ Інтернешнл Україна» розробило на своєму сайті зручний сервіс замовлення міжнародної експрес-доставки паспортів громадянина України для виїзду за кордон до закордонної дипломатичної установи з можливістю оплати послуг платіжними банківськими картками Mastercard або VISA.

Для того, щоб скористатися сервісом, необхідно перейти за посиланням «UA Passport Express Delivery» на сайті АТ «ДХЛ Інтернешнл Україна».

Далі у відповідному полі необхідно ввести вхідний номер заявки та слідувати подальшим інструкціям. Вхідний номер заявки - це номер ідентифікатора сесії з шести цифр, який був присвоєний комплекту Ваших персональних даних у Відомчій інформаційній системі та зазначений у довідці для надання доступу до відомостей про стан оформлення паспорта, яку Ви отримали від консульської посадової особи під час подачі Вами документів у Посольстві . 

Підтвердженням оплати за послуги DHL Express Україна є квитанція про сплату від компанії Портмоне, яка формується автоматично після оплати замовлення і надсилається на електронну адресу заявника (на сайті також передбачена можливість відправити квитанцію на електронну адресу Посольства, зазначивши електронну адресу у відповідному полі «Квитанція на e-mail адресу»). 

Після оформлення замовлення та оплати доставки паспорта з використанням сервісу DHL Express Україна необхідно подати до Консульства письмову заяву про доставку паспорта (завантажити форму заяви) разом з копією квитанції про сплату за послуги DHL Express Україна.

Після того, як Ваш паспорт отримав у Відомчій інформаційній системі статус «Виготовлений, але не виданий», Посольство надсилає Вашу заяву з проханням здійснити доставку паспорта та копію квитанції на адресу МЗС України, яке передає виготовлений паспорт кур'єру DHL Express Україна.

Паспорт доставляється на адресу Посольства у м. Мадрид. Після надходження Вашого паспорта його статус у Відомчій інформаційній системі буде змінено на «Прибув до ЗДУ», і Ви зможете отримати його в Посольстві протягом року.

При виникненні додаткових запитань щодо переміщення документа мережею DHL Express, звертайтесь, будь ласка, до контактного центру DHL Express Україна за телефоном +380444902606, або за електронною адресою: [email protected].

Відповідно до Постанови КМУ від 21.10.2022 р. № 1202:

 • посвідки на тимчасове чи постійне проживання, крім тих, які оформлені громадянам Російської Федерації, строк дії яких закінчився або які підлягають обміну відповідно до законодавства після 24 лютого 2022 р., підтверджують законні підстави для тимчасового чи постійного проживання в Україні та право на в’їзд в Україну на період воєнного стану та протягом 30 календарних днів з дня його припинення чи скасування;
 • іноземці або особи без громадянства, крім громадян Російської Федерації, зобов’язані в установленому законодавством порядку подати документи для обміну таких посвідок на тимчасове чи постійне проживання протягом 30 календарних днів з дня припинення або скасування воєнного стану;

 • паспорти громадян України у формі картки, строк дії яких закінчився за 30 днів до 24 лютого 2022 р. та після 24 лютого 2022 р., та паспорти громадянина України зразка 1994 року, до яких не вклеєно фотокартку особи у разі досягнення нею 25- чи 45-річного віку, строк вклеювання до яких настав за 30 днів до 24 лютого 2022 р. та після 24 лютого 2022 р., є документами, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України та підлягають обміну або вклеюванню нових фотокарток відповідно до досягнутого віку протягом 30 календарних днів з дня припинення чи скасування воєнного стану.

Відповідно до Постанови КМУ №1220 «Про внесення змін до деяких постанов КМУ щодо оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України» стало можливим оформлення паспорта громадянин України для виїзду за кордон на підставі звернення ОДНОГО з батьків.

Крім того, Постановою врегульовано механізм організації видачі громадянам ПГУ та ПГУВК, які оформленні в територіальних підрозділах ДМС України та інших закордонних дипломатичних установах. Тобто, стало можливо отримати вже готові документи по місцю Вашого проживання на теперішній час, а не по місцю подачі на паспорт. Для цього потрібно прийти до найближчої дипломатичної установи у години прийому громадян та написати відповідну заяву.

Переглянути текст Постанови можливо за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1220-2022-%D0%BF#Text

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux