• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • Español
Оформлення паспортних документів
Опубліковано 25 листопада 2024 року о 11:16

Так. Консульський відділ Посольства України в Іспанії оформлює та видає паспорти громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм (чіпом), що імплантований до паспорта громадянина України для виїзду за кордон (з внесенням відповідної інформації та відцифрованих відбитків пальців до такого носія).

Для оформлення закордонного паспорта необхідні документи:

1. заява-анкета  zayava-pasport-vid-16-rokiv.pdf ( .pdf , 76.34 Кб )

2. оригінал закордонного паспорта та, за наявності, оригінал "внутрішнього паспорта" громадянина України, та податковий номер платника податків України (РНОКПП) + копії;

- якщо особа має дійсний або недісний / просрочений закордонний паспорт, цей документ обов'язково пред'являється консульській посадові особі + копія;

- або особа має закордонний паспорт на старе прізвище, консульській посадовій особі слід подати цей документ обов'язково + копія;

- якщо особа не має закордонного паспорта, тому що загубила документ, забула паспорт в Україні або не може його знайти, то законодавством вимагається подання довідки з поліції про повідомлення громадянином про втрату свого закордонного паспорта + копія довідки;

- якщо особа ніколи не мала закордонного паспорта, подання довідки з поліції не вимагається, при цьому рекомендовано подати український внутрішній паспорт (оригінал та копію); консульською посадовою особою проводиться перевірка даних про громадянина; якщо все ж з'ясовується, що громадянин мав / має закордонний паспорт, оформлення нового закордонного паспорта призупиняється до з'ясування обставин;

3. документ, що підтверджує адресу проживання в Іспанії:

- картка резидента - «permiso de residencia» + копія;

- або прописка – «empadronamiento» копія;

- (у разі їх відсутності - договір про оренду помешкання із зазначенням адреси проживання або будь-який інший документ з адресою проживання в Іспанії або Андоррі + копія;

4. реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП) + копія. 

5. Квитанція про оплату послуги. Сплата консульського збору (120 євро) здійснюється безпосередньо при поданні документів у безготівковій формі в приміщенні консульського підрозділу Посольства з використанням банківського POS-терміналу;

6. Для осіб чоловічої статі віком 18-60 років довідка з QR-кодом, сформована через додаток "РЕЗЕРВ+", не пізніше ніж за 72 години до консульського прийому. 

У разі оформлення паспорта у зв'язку із втратою або викраденням паспорта обов'язково подається документ (протокол, довідка), виданий компетентними органами іноземної держави і підтверджує факт звернення заявника з приводу відсутності/втрати/викрадення закордонного паспорта  + копія;

Для оформлення закордонного паспорта у разі зміни прізвища чи імені особи обов'язково подаються:

  1. оригінал нового "внутрішнього паспорта", оформленого на нове ПІП + копія.
  2. оригінал свідоцтва про шлюб / свідоцтва про розірвання шлюбу / свідоцтва про переміну імені /відповідного рішення суду + копія.

Важливо! Питання оформлення паспорта громадянина України (внутрішній паспорт) відносяться до компетенції Державної міграційної служби України. Тому громадяни України, які тимчасово перебувають за кордоном (не зняті з реєстраційного обліку в Україні, не оформили виїзд на постійне місце проживання до Іспанії, з питань внесення змін до внутрішніх паспортів повинні звертатися до органів Державної міграційної служби України за місцем реєстрації в Україні або у виїзні відділення ДП "Документ", які функціонують на період війни за кордоном.

Послуга надається виключно за попереднім записом.

Оформлення закордонного паспорта особі, яка не досягла 16-річного віку, здійснюється на підставі заяви-анкети zayava-pasport-do-16-rokiv.pdf ( .pdf , 97.94 Кб ) одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників, у тому числі осіб, уповноважених відповідно до законодавства інших держав на представлення інтересів дитини щодо оформлення паспорта для виїзду за кордон.

До заяви додаються оригінали документів і копії до них:

1) дійсний паспорт громадянина України для виїзду за кордон оригінал + копія, що посвідчує особу законного представника, та документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника - у разі подання документів законним представником.

2) попередній закордонний паспорт дитини, який підлягає обміну (за наявності) + копія;

3) ID-картка дитини (по досягненню 14 років) + копія;

4) свідоцтво про народження дитини + копія;

5) реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП), (за наявності), +копія. 

Якщо дитина народилась в Україні, подається оригінал українського Свідоцтва про народження + копія;

Якщо дитина народилась в Королівстві Іспаніяподається оригінал свідоцтва про народження, виданого іспанськими компетентними органами, яке має бути засвідчене штампом «Апостиль» та офіційно перекладене на українську мову; переклад має бути пришитим до оригіналу свідоцтва; на документі не повинно бути плям та виправлень + копія усіх сторінок свідоцтва;

Обов'язково до свідоцтва про народження, виданого іноземними органами, пред'являється ОРИГІНАЛ ДОВІДКИ ПРО НАБУТТЯ ДИТИНОЮ ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ! + копія

6) документ, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування в Іспанії:

- картка резидента - «permiso de residencia» + копія,

- або прописка – «empadronamiento» копія

- (у разі їх відсутності - договір про оренду помешкання із зазначенням адреси проживання або будь-який інший документ з адресою проживання в Іспанії або Андоррі + копія

7) видрукована кольорова фотокартка (розмір 10х15 см) для дитини віком до 12 років, яка відповідає вимогам якості .

Додатково наголошуємо: зображення має бути чітке, кольорове, без тіні, плям, відблиску та сторонніх предметів в кадрі (без окулярів!), на білому фоні; зображення голови - 70 % фото; погляд прямий, волосся не закриває обличчя та очі, категорично забороняється фото з відкритим ротом.

Дитина, якій виповнилось 12 років, має бути особисто присутньою у Посольстві.

За оформлення закордонного паспорта особі до 16 років консульський збір не стягується. Натомість стягується збір лише за розгляд заяви-анкети (37 євро). 

8) Квитанція про оплату послуги. Сплата консульського збору (37 євро) здійснюється безпосередньо при поданні документів у безготівковій формі в приміщенні консульського підрозділу Посольства з використанням банківського POS-терміналу. 

Послуга надається виключно за попереднім записом.

Відповідно до Постанови КМУ №1220 «Про внесення змін до деяких постанов КМУ щодо оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України» стало можливим оформлення паспорта громадянин України для виїзду за кордон на підставі звернення ОДНОГО з батьків.

Переглянути текст Постанови можливо за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1220-2022-%D0%BF#Text

Присутність дитини є обов'язковою з 12 років.

До досягнення 12-річного віку може надаватися одна кольорова фотокартка дитини розміром 10х15 см. Зазначена фотокартка повинна відповідати вимогам Міжнародної організації цивільної авіації (IKAO) Doc 9303 – фон білий, зображення обличчя має займати 70% вертикального розміру знімка, чіткі контури, без сторонніх предметів.

Діти віком від 12 років та старші обов'язково мають бути присутні особисто при поданні документів для збору та оброки їх біометричних даних.

Процедура продовження строку дії закордонного паспорта є тимчасовою, запровадженою на час дії воєнного стану плюс один рік з дня його припинення. 

Ця процедура у першу чергу орієнтована на громадян, які вимушено залишили Україну у зв’язку із військовими діями та/або повертаються в Україну в терміновому порядку.

За першої можливості радимо оформити новий закордонний паспорт.

Важливо: плануючи придбання авіаквитка або подачу документів до іноземної консульської установи на отримання візи обов’язково попередньо проконсультуйтесь щодо можливості використання для цих цілей закордонного паспорта із продовженим строком дії. 

Подавати документи на продовження паспорта можливо не раніше, ніж за 2 місяці до закінчення строку його дії.

Заява про продовження строку паспорта подається власником віком від 18 років особисто.

Для продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон дитини віком до 16 років заява подається її законним представником або представником на підставі довіреності, засвідченої в установленому законом порядку.

Для продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон дитини віком від 16 до 18 років заява подається або особою, на ім’я якої оформлено паспорт, або її законним представником.


Якщо власник паспорта старше 16 років, потрібні такі документи:

  • заповнена заява (бажано заповнити до прибуття до установи);

  • закордонний паспорт, строк дії якого необхідно продовжити;

  • паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України (за наявності).

Якщо власнику паспорта менше ніж 16 років, потрібні такі документи:

  • заповнена представником дитини заява (бажано заповнити до прибуття до установи);

  • закордонний паспорт, строк дії якого необхідно продовжити;

  • свідоцтво про народження дитини;

  • дві фотокартки дитини розміром 3,5 х 4,5 см; 

  • дійсний паспорт законного представника дитини;

  • якщо йдеться про опіку чи піклування — документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника (рішення суду про встановлення опіки або піклування).

Документи, видані компетентними органами іноземної держави подаються легалізованим (засвідченими штампом «Апостиль») із перекладом українською мовою, завіреним в установленому законом порядку.

У разі продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон дитині, яка не досягла 16 років, за бажанням її законного представника або представника у такий паспорт поряд з відміткою про продовження строку дії або на іншій сторінці, де є вільне місце, вклеюється фотокартка дитини, зображення на якій відповідає досягнутому нею віку на момент продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон.

Вчинення згаданої послуги здійснюється за попереднім записом на вебсторінці https://online.mfa.gov.ua, "Паспортні дії" - "Продовження строку дії закордонного паспорта"

У разі подання заяви про оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон у Посольстві або іншій консульській установі України за кордоном, регламентний термін його виготовлення становить до трьох місяців.

Ні, не можна. Оформлення та видача паспорта громадянина України у формі ID картки, в тому числі оформлення такого паспорта вперше по досягненню 14-річного віку, здійснюється виключно центральним  органом виконавчої  влади, що реалізує державну політику у сфері громадянства, а саме Державною міграційною службою України.

Для отримання послуги необхідно звернутися до територіального підрозділу ДМС України за зареєстрованим місцем проживання або до відповідного центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) чи центру обслуговування «Паспортний сервіс» ДП «Документ».

Детальна інформація доступна на сайті Державної міграційної служби України.

Посвідчення особи на повернення в Україну оформлюється та видається у разі:

- втрати або викрадення під час перебування за межами України документа, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та/або дає право на виїзд з України і в'їзд в Україну;

- коли строк дії документа, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та дає право на виїзд з України і в'їзд в Україну, закінчився;

- коли встановлено, що документ, який посвідчує особу, підтверджує громадянство України та дає право на виїзд з України і в'їзд в Україну, є недійсним (пошкоджений, відсутні вільні сторінки тощо);

- коли громадянин України не оформлював документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України та/або дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.

Термін дії посвідчення особи на повернення в Україну становить 30 днів з дати його оформлення.

1.Заповнену заяву, подану особисто;

2. довідка з поліції щодо втрати або викрадення паспорта громадянина України для виїзду за кордон або оригінал цього паспорта, якщо його строк дії закінчився або встановлено, що він є недійсним з інших причин (наприклад, пошкоджений).

3. оригінал «внутрішнього» паспорта громадянина України або його копія (у разі наявності);

4. дві кольорові фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см; (одну кольорову фотокартку розміром 10 х 15 сантиметрів для внесення відцифрованого образу обличчя особи шляхом сканування (у разі оформлення посвідчення особі, яка не досягла дванадцятирічного віку, особі, яка не може пересуватися самостійно у зв’язку із тривалим розладом здоров’я, або у разі наявності обґрунтованих обставин, які доводять неспроможність заявника прибути до найближчої дипломатичної установи);

5. документ, що підтверджує сплату консульського збору 28 євро (сплата консульського збору може здійснюватися безпосередньо при подачі документів у безготівковій формі в приміщенні консульського підрозділу Посольства з використанням банківського терміналу).

Для оформлення посвідчення заявник або його законний представник подає до дипломатичної установи такі документи:

1. заяву-анкету zayava-na-pnp.doc;

2. документ (протокол, довідку тощо), виданий компетентним органом іноземної держави, що підтверджує факт звернення особи щодо:

  • втрати або викрадення документа, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну;
  • втрати або викрадення документа особи без громадянства, яка має право на постійне проживання в Україні, іноземця та особи без громадянства, яких в Україні визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, що посвідчує особу та дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну;

3. документ, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та/або дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну (у разі наявності);

4. документ, що посвідчує особу та підтверджує статус особи без громадянства, яка має право на постійне проживання в Україні (у разі наявності), або документ іноземця чи особи без громадянства, яких в Україні визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, що посвідчує особу та/або дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну;

5. довідка про реєстрацію особи громадянином України (у разі народження за кордоном дитини, батьки або один із батьків якої є громадянином України і постійно проживає на території України, та у разі, коли такій дитині не оформлювалися документи, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України та/або дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну);

6. свідоцтво про народження дитини або документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентним органом іноземної держави (у разі наявності), якщо оформлюється посвідчення дитині або дані про дитину вносяться до посвідчення законного представника;

Видані компетентними органами іноземної держави документи засвідчуються в установленому законодавством порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України (наприклад, Конвенцією, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів). Такі документи подаються з перекладом українською мовою, засвідченим нотаріально.

7. документ, що посвідчує особу законного представника, та документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника (у разі подання документів законним представником);

8. дві кольорові фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см; (одну кольорову фотокартку розміром 10 х 15 сантиметрів для внесення відцифрованого образу обличчя особи шляхом сканування (у разі оформлення посвідчення особі, яка не досягла дванадцятирічного віку, особі, яка не може пересуватися самостійно у зв’язку із тривалим розладом здоров’я, або у разі наявності обґрунтованих обставин, які доводять неспроможність заявника прибути до найближчої дипломатичної установи);

9. Консульський збір за оформлення посвідчення особи на повернення в Україну для дітей, віком до 16-ти років, не стягується.

Оформлене посвідчення видається особисто заявникові або його законному представникові.

Посвідчення, оформлене особі, яка не досягла шістнадцятирічного віку, може бути видане особі, уповноваженій на це її законним представником на підставі довіреності, засвідченої в установленому порядку.

У разі коли громадянин втратив документи в країні, на території якої відсутня дипломатична установа, оформлене посвідчення може бути доставлено заявнику засобами поштового зв’язку або експрес-зв’язку, якщо це дозволяється законодавством такої країни.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux