• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Español
Довідка про відсутність судимостей
Опубліковано 08 березня 2024 року о 15:35

Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30 березня 2022 року № 207 «Деякі питання ведення обліку відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості», що зареєстрований в Міністерстві юстиції України за №№ 425/37761, 426/37762 від 15.04.2022, затверджено Положення про інформаційно-аналітичну систему «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості» та Порядок доступу до відомостей інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості» (далі – Порядок).

Порядком встановлено, що відомості про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінальним процесуальним законодавством України, надаються у формі витягів з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості» (далі – ІАС).

Витяг – це документ у паперовій або електронній формі, що сформовано засобами програмного забезпеченням ІАС, який місить відомості актуальні на дату та час його формування. Кожному Витягу присвоюється унікальний електронний ідентифікатор (QR-код), який забезпечує перехід за посиланням на відповідний підтвердний запис в електронних ресурсах ІАС (зразок витягу додається). В ІАС за бажанням заявника формується два види Витягів про: відсутність (наявність) судимості (скорочений); притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінальним процесуальним законодавством України (повний).

Фізична особа, яка досягла 14-річного віку, має право на отримання з ІАС відомостей про себе в паперовій або електронній формі.

В регіональних сервісних центрах МВС (далі - РСЦ МВС) або віддалених пунктах реєстрації акредитованого центру сертифікації ключів МВС (далі – ВПР АЦСК МВС) у випадках, передбачених законодавством, та за бажанням Заявника Витяг може бути надано в паперовій формі.


Для отримання Витягу у паперовій формі Заявнику необхідно особисто подати запит у паперовій формі до РСЦ МВС або ВПР АЦСК МВС, пред’явити документ, що посвідчує його особу, та надати його копію, або уповноваженою ним у встановленому порядку особою (далі - Представник) до служби ЄІС МВС, територіального сервісного центру МВС (далі - ТСЦ МВС) або відокремленого пункту реєстрації кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг акредитованого центру сертифікації ключів МВС (далі - ВПР АЦСК МВС), незалежно від адреси задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) Заявника.

Заявник під час подання запиту особисто пред’являє посадовій особі служби ЄІС МВС, ТСЦ МВС або працівнику ВПР АЦСК МВС документ, що посвідчує його особу.

Представник під час подання запиту пред’являє посадовій особі служби ЄІС МВС, ТСЦ МВС або працівнику ВПР АЦСК МВС документ, що посвідчує його особу, та документ, який уповноважує його представляти інтереси Заявника (довіреність).

У разі необхідності отримання Витягу з проставленням печатки Апостиль Заявник або Представник повинен зазначити про це в запиті.

Цей спосіб отримання інформації передбачає отримання документу одразу з печаткою Апостиль, а також буде мати усі необхідні реквізити, які унеможливлять сумніви автентифікації згаданого документа.

 Проставленню Апостиля підлягають виключно оригінали витягів з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості», які сформовані у паперовому вигляді та містять печатку органу видачі (якщо інформація зазначена на обох сторінках одного аркушу печатка має бути проставлена на кожній сторінці) та підпис його відповідальної особи.

Після отримання документа з проставленим апостилем необхідно весь документ перекласти на іспанську мову і завірити нотаріально переклад або підпис перекладача на перекладі. Саме в такому вигляді цю довідку приймають в органах державної влади Іспанії для оформлення громадянства чи інших питань.

Інформація щодо порядку проставлення Апостиля.

Відповіді на запити, подані в паперовій формі, надаються у строк до 10 робочих днів. У виняткових випадках, коли підготовка Витягу потребує додаткової перевірки інформації, відповіді на вимоги надаються у строк до 30 календарних днів.

Витяги надаються безоплатно. Плата за виготовлення та надання витягу законодавством не передбачена.

1) за допомогою електронного підпису через портал надання послуг МВС України: https://vytiah.mvs.gov.ua/app/landing  

Звертаємо Вашу увагу, що згенерований витяг не містить печатки Апостиль, яку вимагається при подачі документів іноземного походження до органів державної влади Іспанії. Якщо орган, що витребує від Вас інформацію про відсутність судимостей не вимагає Апостилю, Ви можете зробити переклад на іспанську мову у перекладача і нотаріально завірити переклад чи підпис перекладача та подавати за місцем витребування. Витяг, що виготовлений в електронній формі, завіряється електронною печаткою служби єдиної інформаційної системи МВС (далі – служби ЄІС МВС) та надсилається на вказану заявником адресу електронної пошти.

 2) за допомогою порталу надання державних послуг Дія: https://diia.gov.ua/ згенерований витяг також не містить печатки Апостиль, яку вимагається при подачі документів іноземного походження до органів державної влади Іспанії. Якщо орган, що витребує від Вас інформацію про відсутність судимостей не вимагає Апостилю, Ви можете зробити переклад на іспанську мову у перекладача і нотаріально завірити переклад чи підпис перекладача та подавати за місцем витребування.

Якщо заявник отримав витяг в електронній формі, згенерувавши його на порталі МВС України чи за допомогою порталу державних послуг Дія, та звернувся із заявою до консульського відділу Посольства для отримання відповідного паперового документа, консульська посадова особа може оформити довідку українською та іспанською мовами, після перевірки витягу та сплати консульського збору. Вартість такої довідки складатиме 28 євро звичайний тариф і 56 євро- терміновий тариф. Для цього необхідно надіслати на електронну пошту  консульського відділу Посольства згенерований витяг.

Звертаємо Вашу увагу на те, що довідка, видана консульським відділом, приймається не усіма державними органами Іспанії і, скоріш за все у Вас вимагатимуть довідку-Витяг у паперовій формі з Апостилем.

Витяг можна перевірити через офіційний веб-сайт МВС, або з використанням сервісної послуги єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ, у формі прикладного програмного інтерфейсу, Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, або електронного кабінету громадянина.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux