• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Español
Україна та Екваторіальна Гвінея
Опубліковано 30 січня 2014 року о 13:31

Визнання: Екваторiальна Гвiнея офiцiйно визнала державну незалежнiсть України 17 сiчня 1992 р.

Встановлення дипломатичних відносин: 18 травня 1992 р. шляхом обміну нотами між міністерствами закордонних справ.

До двосторонніх відносин:

1-4 вересня 2004 р. в Україні перебувала делегація Республіки Екваторіальна Гвінея на чолі з Міністром закордонних справ, міжнародного співробітництва та франкофонії Екваторіальної Гвінеї Пастором Біле. 

16-19 вересня 2004 р. на запрошення Глави української держави в Україні з державним візитом перебував Президент Республіки Екваторіальна Гвінея Т.О.Нгема, якого супроводжувала урядова делегація у складі міністрів та вищих посадовців цієї країни. 

11-16 грудня 2005 р. відбувся офіційний візит в Україну делегації Міністерства національної оборони Республіки Екваторіальна Гвінея на чолі з Міністром національної оборони Республіки Екваторіальна Гвінея Антоніо Мба Нгема. Відбулися переговори в Секретаріаті Президента України, МЗС, Міноборони, Мінекономіки, Міносвіти, ДК „Укрспецекспорт”. Гвінейська делегація також відвідала низку підприємств оборонної галузі.

21-25 березня 2011 р. відбувся робочий візит в Україну Міністра видобувної промисловості, виробництва та енергетики Екваторіальної Гвінеї М.Овоно Еду. В рамках заходу Міністр ЕР зустрівся з Міністром енергетики та вугільної промисловості України Ю.Бойком. Сторони обговорили широке коло питань українсько-екватогвінейського співробітництва в енергетичній та видобувній галузях, а також підписали протокол про наміри щодо співробітництва між двома міністерствами.

У вересні 2012 р. у м.Сіпопо під головуванням Спеціального представника України з питань Близького Сходу та Африки Є.О.Микитенка  відбувся українсько-гвінейський Бізнес-форум за участю представників бізнесових та урядових кіл двох країн. У рамках заходу було обговорено перспективи співпраці в галузі зеленої економіки, інновацій та енергетики.

У жовтні 2012 р. у Києві пройшли переговори Міністра оборони України Д.А.Саламатіна з першим заступником Міністра оборони ЕГ Вікенте Ейа Оломо.

30 листопада 2014 р. у рамках 15-го саміту Міжнародної організації франкофонії у м. Дакар (Сенегал) відбулася зустріч Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна з Міністром закордонних справ і співробітництва Республіки Екваторіальна Гвінея А.Мба Мокуєм. Обговорювалися питання участі українських фахівців у будівництві ГЕС в Екваторіальній Гвінеї, підготовки екватогвінейських інженерів в Україні та взаємодії у рамках міжнародних організацій. 

Договірно-правову базу між Україною та Екваторіальною Гвінеєю складають:

- Декларація про принципи відносин між Україною та Екваторіальною Гвінеєю;

- Протокол про політичні консультації між МЗС України та Міністерством закордонних справ, міжнародного співробітництва та франкофонії Екваторіальної Гвінеї (підписаний 2 вересня 2004 р. під час офіційного візиту в Україну Міністра закордонних справ Екваторіальної Гвінеї П.Біле);

-   Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Екваторіальної Гвінеї про військово-технічне співробітництво;

-   Угода про співробітництво в галузі освіти і науки між Міністерством освіти і науки України та Міністерством освіти, науки та спорту Екваторіальної Гвінеї;

-   Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Екваторіальної Гвінеї про взаємне визнання документів про освіту;

-   Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Екваторіальної Гвінеї про торговельно-економічне співробітництво;

-  Угода між Урядом України та Урядом Екваторіальної Гвінеї про заохочення та взаємний захист інвестицій;

- Угода про військове співробітництво між Міністерством оборони України та Міністерством національної оборони Республіки Екваторіальна Гвінея;

- Протокол про співробітництво між Міністерством оборони України та Міністерством національної оборони Екваторіальної Гвінеї;

- Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Екваторіальна Гвінея про взаємну охорону секретної інформації.

Торговельно-економічні відносини

Згідно з даними Державної служби статистики України, у 2023 р. обсяг українського експорту товарів до Екваторіальної Гвінеї склав 1,69 млн дол. США. Імпорт товарів з Екваторіальної Гвінеї до України у 2023 р. становив 303,46 тис. дол. США. Двосторонній товарообіг склав 1,99 млн. дол. США.

Основними складовими українського експорту в Екваторіальну Гвінею були:

- алкогольні та безалкогольні напої та оцет – 319, 21 тис. дол. США;

- екстракти дубильні, фарби – 260,31 тис. дол. США;

- м'ясо та їстівні м'ясні субпродукти – 240,04 тис. дол. США;

- машини, ядерні реактори, котли – 212,06 тис. дол. США;

- вироби з чорних металів – 208,09 тис. дол. США;

- жири та олії тваринного, рослинного походження – 107,71 тис. дол. США.

Український імпорт з Екваторіальної Гвінеї у 2023 р. складався з товарів категорії «органічні та хімічні сполуки» вартістю  303,46 тис. дол. США.

Інформація про зовнішню торгівлю послугами у 2023 відсутня.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux