Визнання: Екваторiальна Гвiнея офiцiйно визнала державну незалежнiсть України 17 сiчня 1992 р.
Встановлення дипломатичних відносин: 18 травня 1992 р. шляхом обміну нотами між міністерствами закордонних справ.
До двосторонніх відносин:
1-4 вересня 2004 р. в Україні перебувала делегація Республіки Екваторіальна Гвінея на чолі з Міністром закордонних справ, міжнародного співробітництва та франкофонії Екваторіальної Гвінеї Пастором Біле.
16-19 вересня 2004 р. на запрошення Глави української держави в Україні з державним візитом перебував Президент Республіки Екваторіальна Гвінея Т.О.Нгема, якого супроводжувала урядова делегація у складі міністрів та вищих посадовців цієї країни.
11-16 грудня 2005 р. відбувся офіційний візит в Україну делегації Міністерства національної оборони Республіки Екваторіальна Гвінея на чолі з Міністром національної оборони Республіки Екваторіальна Гвінея Антоніо Мба Нгема. Відбулися переговори в Секретаріаті Президента України, МЗС, Міноборони, Мінекономіки, Міносвіти, ДК „Укрспецекспорт”. Гвінейська делегація також відвідала низку підприємств оборонної галузі.
21-25 березня 2011 р. відбувся робочий візит в Україну Міністра видобувної промисловості, виробництва та енергетики Екваторіальної Гвінеї М.Овоно Еду. В рамках заходу Міністр ЕР зустрівся з Міністром енергетики та вугільної промисловості України Ю.Бойком. Сторони обговорили широке коло питань українсько-екватогвінейського співробітництва в енергетичній та видобувній галузях, а також підписали протокол про наміри щодо співробітництва між двома міністерствами.
У вересні 2012 р. у м.Сіпопо під головуванням Спеціального представника України з питань Близького Сходу та Африки Є.О.Микитенка відбувся українсько-гвінейський Бізнес-форум за участю представників бізнесових та урядових кіл двох країн. У рамках заходу було обговорено перспективи співпраці в галузі зеленої економіки, інновацій та енергетики.
У жовтні 2012 р. у Києві пройшли переговори Міністра оборони України Д.А.Саламатіна з першим заступником Міністра оборони ЕГ Вікенте Ейа Оломо.
30 листопада 2014 р. у рамках 15-го саміту Міжнародної організації франкофонії у м. Дакар (Сенегал) відбулася зустріч Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна з Міністром закордонних справ і співробітництва Республіки Екваторіальна Гвінея А.Мба Мокуєм. Обговорювалися питання участі українських фахівців у будівництві ГЕС в Екваторіальній Гвінеї, підготовки екватогвінейських інженерів в Україні та взаємодії у рамках міжнародних організацій.
Договірно-правову базу між Україною та Екваторіальною Гвінеєю складають:
- Декларація про принципи відносин між Україною та Екваторіальною Гвінеєю;
- Протокол про політичні консультації між МЗС України та Міністерством закордонних справ, міжнародного співробітництва та франкофонії Екваторіальної Гвінеї (підписаний 2 вересня 2004 р. під час офіційного візиту в Україну Міністра закордонних справ Екваторіальної Гвінеї П.Біле);
- Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Екваторіальної Гвінеї про військово-технічне співробітництво;
- Угода про співробітництво в галузі освіти і науки між Міністерством освіти і науки України та Міністерством освіти, науки та спорту Екваторіальної Гвінеї;
- Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Екваторіальної Гвінеї про взаємне визнання документів про освіту;
- Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Екваторіальної Гвінеї про торговельно-економічне співробітництво;
- Угода між Урядом України та Урядом Екваторіальної Гвінеї про заохочення та взаємний захист інвестицій;
- Угода про військове співробітництво між Міністерством оборони України та Міністерством національної оборони Республіки Екваторіальна Гвінея;
- Протокол про співробітництво між Міністерством оборони України та Міністерством національної оборони Екваторіальної Гвінеї;
- Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Екваторіальна Гвінея про взаємну охорону секретної інформації.
Торговельно-економічні відносини:
Згідно з даними Державної служби статистики України, у 2023 р. обсяг українського експорту товарів до Екваторіальної Гвінеї склав 1,69 млн дол. США. Імпорт товарів з Екваторіальної Гвінеї до України у 2023 р. становив 303,46 тис. дол. США. Двосторонній товарообіг склав 1,99 млн. дол. США.
Основними складовими українського експорту в Екваторіальну Гвінею були:
- алкогольні та безалкогольні напої та оцет – 319, 21 тис. дол. США;
- екстракти дубильні, фарби – 260,31 тис. дол. США;
- м'ясо та їстівні м'ясні субпродукти – 240,04 тис. дол. США;
- машини, ядерні реактори, котли – 212,06 тис. дол. США;
- вироби з чорних металів – 208,09 тис. дол. США;
- жири та олії тваринного, рослинного походження – 107,71 тис. дол. США.
Український імпорт з Екваторіальної Гвінеї у 2023 р. складався з товарів категорії «органічні та хімічні сполуки» вартістю 303,46 тис. дол. США.
Інформація про зовнішню торгівлю послугами у 2023 відсутня.