Нотаріальне посвідчення документів проводиться в приміщенні консульського відділу Посольства України в Іспанії за попереднім записом.
Нотаріальне діловодство в дипломатичних та консульських установах України за кордоном ведеться виключно українською мовою.
При вчиненні нотаріальних дій консул встановлює особу учасників цивільних правовідносин, які особисто звернулися за вчиненням нотаріальних дій.
Встановлення особи здійснюється за паспортом громадянина України або за іншим документом, що унеможливлює будь-які сумніви щодо особи громадянина, який звернувся за вчиненням нотаріальної дії. Встановлення особи здійснюється за документами, відповідно до Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус".
При необхідності витребування додаткових відомостей чи документів або направлення документів на експертизу, а також на інших підставах, передбачених законодавством України. У цьому випадку необхідно повторно здійснити попередній запис на прийом і призначити нову дату вчинення нотаріальної дії.
Ненадання відомостей або усіх необхідних документів та їх копій на вимогу консула є підставою для відкладення, зупинення нотаріальної дії або відмови в її вчиненні.
За вчинення нотаріальних дій в закордонних дипломатичних установах справляється консульський збір у порядку та розмірах, визначених законодавством. Актуальні тарифи консульського збору містяться у відповідному розділі.
Під час укладення правочинів, зокрема: нотаріального посвідчення довіреностей, засвідченні підпису на заявах, укладенні договорів, заповітів тощо, усі документи підписуються заявником особисто власноруч в присутності консула, який відповідає за вчинення нотаріальних дій в консульському відділі Посольства.
Своїм особистим підписом заявник підтверджує, що в тексті все правильно і документ відповідає його волі. Варто бути максимально уважними, аби не припуститися помилки в документі. У разі їх виявлення після посвідчення консулом - Ви будете змушені оформити новий документ та повторно сплатити консульський збір, адже після підпису заявником нотаріального документа та його засвідчення консулом внесення жодних змін, уточнень чи доповнень не вбачається можливим. Відповідальність за правильне зазначення персональних даних в нотаріальному документі несе заявник.
Якщо вчинення нотаріальної дії суперечить законодавству України, консул відмовляє у вчиненні такої дії. Консул не приймає для вчинення нотаріальних дій документи, якщо вони не відповідають вимогам законодавства України, або можуть за своїм змістом завдати шкоди інтересам України, або містять відомості, що порочать честь і гідність громадян.
Не приймаються для вчинення нотаріальних дій документи, що мають підчистки або дописки, закреслені слова чи інші незастережені виправлення, а також документи, написані олівцем або чорнилами, що зникають.
Посвідчення правочинів (договори, заповіти, довіреності тощо), крім іпотечних договорів, договорів про відчуження та заставу житлових будинків, квартир, дач, садових будинків, гаражів, земельних ділянок, об’єктів незавершеного будівництва та майбутніх об’єктів нерухомості, іншого нерухомого майна, що знаходиться в Україні;
засвідчення справжності підпису на документах, у тому числі підпису перекладача;
засвідчення вірності копій (фотокопій) документів і виписок з них;
засвідчення вірності перекладу документів з однієї мови на іншу;
посвідчення факту, що фізична особа є живою;
посвідчення факту перебування фізичної особи в певному місці;
посвідчення тотожності фізичної особи з особою, зображеною на фотокартці;
посвідчення час пред’явлення документів тощо.
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але ви можете вільно користуватися ним.