• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Español
Україна та Всесвітня туристична організація
Опубліковано 06 грудня 2012 року о 20:31

У жовтні 1997 р. на 12-й сесії Генеральної асамблеї Всесвітньої туристичної організації (м. Стамбул, Туреччина) Україна стала повноправним членом цієї організації. На 13-й сесії Генеральної асамблеї Всесвітньої туристичної організації (вересень 1999 р., м. Сантьяго, Чилі) Україну було обрано до складу Виконавчої ради ЮНВТО на період 1999-2003 рр. 

Починаючи з 22 травня 2000 р. Надзвичайний і Повноважний Посол України в Королівстві Іспанія та Князівстві Андорра здійснює повноваження Постійного представника України при Всесвітній туристичній організації.

Членство України у Всесвітній туристичній організації значно підвищило імідж і авторитет нашої держави у туристичному співтоваристві, створило передумови подальшого розвитку національного туризму відповідно до тенденцій світового туристичного ринку із залученням до інформаційної мережі, прогресивних технологій, інвестиційних пропозицій, системи професійної підготовки, наукових досліджень, передових надбань найбільш розвинутих туристичних держав світу, відкрило нові можливості налагодження взаємовигідної співпраці з країнами-членами на всіх рівнях – двосторонньому, багатосторонньому, регіональному.

8-11 жовтня 2000 р. Генеральний секретар ЮНВТО Франческо Франжіаллі здійснив перший офіційний візит в Україну. Цей візит набув особливого значення з огляду на проведені зустрічі з керівництвом держави: Президентом України, Головою Верховної Ради України, Прем’єр-міністром України, Віце-прем’єр-міністром України, Головою Київської міської державної адміністрації, Міністром закордонних справ України, а також виступ на парламентських слуханнях на тему “Стан і перспективи розвитку туризму в Україні” та черговому засіданні Ради по туризму в країнах СНД. Ф.Франжіаллі також взяв участь у 7-му Міжнародному туристичному салоні “Україна 2000” і семінарі ЮНВТО “Нові інформаційні технології в туризмі”. В ході візиту досягнуто домовленості між Прем’єр-міністром України та Генеральним секретарем ЮНВТО щодо спільної розробки та реалізації Генерального плану розвитку туризму в Україні.  

Спільно з Програмою розвитку ООН, Програмою розвитку та інтеграції Криму, ЮНВТО було розроблено проект Генерального плану сталого розвитку сільського туризму: “Розвиток етнографічного сільського туризму в Автономній Республіці Крим”.

Україна як учасник міжнародного проекту ЮНВТО-ЮНЕСКО “Туризм по Великому Шовковому шляху” здійснює всебічну підтримку його реалізації. Так, 16-17 жовтня 2003 р. в Криму, м. Судак, що історично входило до маршрутів давнього Шовкового шляху, проведена Міжнародна конференція, присвячена проблематиці цього проекту. Відповідні заходи – виставки, конференції, семінари тощо – проводяться у м. Судак на щорічній основі.

В Україні проведено 8 міжнародних семінарів ВТО (у мм. Києві, Одесі, Ялті та Яремчі) з різних аспектів світової та національної туристичної політики, у двох з яких взяв участь Генеральний секретар ВТО (“Нові інформаційні технології в туризмі” (м. Київ, 8 – 11 жовтня 2000 р.), “Розвиток сільського туризму” (м. Яремча, 26 – 28 вересня 2003 р.)). Генеральний секретар ВТО взяв участь в урочистостях з нагоди святкування Всесвітнього дня туризму та Дня туризму України, що відбулися у мм. Києві та Львові у 2003 р.

З 18 по 21 січня 2012 р. відбувся візит до м.Мадрид делегації АР Крим на чолі із заступником Голови Ради міністрів Автономної Республіки Крим Г.Ю.Псарьовим. Під час візиту делегація АР Крим взяла участь у міжнародній туристичній виставці FITUR-2012, а також провела переговори з Регіональним директором для Європи ВТО Ізабель Гаранья, Директором департаменту технічної допомоги ВТО Харш Вармою та керівником проекту ВТО «Шовковий шлях» Аллою Пересоловою.

11-13 червня 2012 р. в м.Мадрид відбулося засідання 93-ї сесії Виконавчої Ради (ВР) Всесвітньої туристичної організації.  93-є засідання ВР ВТО стало безпрецедентним за чисельністю представників іноземних країн високого рівня. Так, у заході взяли участь 63 делегата – представники повноправних членів ВТО, з них 22 міністри туризму або керівники національних туристичних служб. У відкритті сесії (окрім керівництва ВТО) також взяли участь Його Високість Принц Астурійський Філіпе та Міністр промисловості, енергетики та туризму Іспанії Хосе Мануель Сорія Лопе.

Основною подією у 2013 році у відносинах між Україною та ЮНВТО став другий за останні два роки візит Генерального секретаря ЮНВТО Талеба Ріфаї до України з метою участі у ІІ Київському міжнародному туристичному форумі (10-12 жовтня, м.Київ), що свідчить про інтерес до нашої держави, яка володіє потужним туристичним потенціалом.

В рамках форуму відбулись зустрічі Генерального секретаря ЮНВТО Талеба Ріфаї з Віце-прем’єр-міністром України О.Ю.Вілкулом та Міністром закордонних справ України Л.О.Кожарою. У зустрічах також взяли участь Голова Державного агентства України з туризму та курортів О.О.Шаповалова та регіональний директор з питань країн Європи ЮНВТО Ізабель Гаранья.

Головним заходом у 2013 році в рамках діяльності ЮНВТО стало проведення Двадцятої сесії Генеральної Асамблеї Всесвітньої туристичної організації (24-30 серпня 2013 р., м.Лівінгстон (Республіка Замбія) та м.Вікторія-Фоллс (Республіка Зімбабве)). Офіційна делегація України була представлена Головою Державного агентства з туризму та курортів України О.Шаповаловою та Послом України в ПАР В.Гребенюком.

11 грудня 2013 р. відбулась перша зустріч Посла з Генеральним секретарем ЮНВТО Т.Ріфаї після призначення Президентом України С.О.Погорельцева Постійним Представником України при Всесвітній туристичній організації (Указ № 528/2013 від 25 вересня 2013 р.). Під час зустрічі було обговорено широкий спектр питань двосторонньої співпраці, пов’язаних з наданням сприяння ЮНВТО у просуванні українського туристичного продукту на міжнародний ринок, зокрема, експертної та технічної допомоги.

7 травня 2014 р. відбулася зустріч Посла С.Погорельцева з Виконавчим директором Всесвітньої туристичної організації ООН (ЮНВТО). Під час зустрічі вкотре була привернута увага до незмінності статусу АР Крим та положень резолюції Генасамблеї ООН від 27 березня 2014 р. «Територіальна цілісність України». Було доведено об’єктивну інформацію щодо військової агресії РФ проти України та анексії Криму, нинішніх подій та ролі РФ у дестабілізації ситуації на сході та півдні України, змісту Женевських домовленостей, підготовки до президентських виборів у нашій державі, а також обговорено можливі форми практичної підтримки нашої країни з боку ЮНВТО. 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux