Відповідно до статті 32 Регламенту (ЄС) 576/2013, держави-члени можуть, у виняткових випадках, дозволити некомерційне переміщення на свою територію домашніх тварин, які не відповідають цим умовам, якщо:
1. власник подав попередню заявку на отримання дозволу і держава-член призначення надала його і
2. домашні тварини ізолюються та перебувають під офіційним наглядом на час, необхідний для виконання ними цих умов (отримання дозволу), але не довше ніж шість місяців:
- у місці, затвердженому компетентним органом; та
- згідно з процедурами, передбаченими дозволом.
Україна відноситься до третіх країн і не зазначена в Додатку II Регламенту (ЄС) 577/2013, тому умови, яким повинні відповідати домашні тварини, сприйнятливі до сказу, такі:
Заходи зниження ризику
Будь-яка державна адміністрація, на національному, регіональному чи місцевому рівні, включаючи державні підрозділи правопорядку, регіональна та муніципальна поліція, а також будь-який фахівець, пов’язаний із громадським здоров’ям чи здоров’ям тварин, має негайно інформувати офіційні ветеринарні служби автономного співтовариства про прибуття домашньої тварини (переважно собаки, кішки чи тхора), що супроводжує тимчасово переміщених осіб.
Офіційні ветеринарні служби автономних співтовариств вживають необхідних заходів у співпраці з іншими компетентними органами та, за необхідності, з іншими приватними організаціями або медичними працівниками, які співпрацюють на добровільній та некомерційній основі, щоб якомога швидше застосувати наступний протокол дій, залежно від оцінки, яка проводиться в кожному окремому випадку:
1. У разі встановлення факту щеплення тварини в Україні, проводиться забір крові на титрування антитіл і в цей час проводиться ревакцинація. Якщо результат титрування буде позитивним, тварина буде залишатися з господарем в ізоляції до закінчення 3-місячного періоду з моменту забору крові. Якщо титрування буде негативним, нове титрування буде проведено через 30 днів, з перебуванням на карантині в державному або приватному центрі. Якщо титрування буде негативним, ревакцинація буде проведена через 2 місяці після попередньої вакцинації і домашня тварина залишиться в карантинному центрі, з новим титруванням антитіл через 30 днів після другого щеплення; якщо титрування знову буде негативним, карантин буде завершено в центрі до щонайбільше 6 місяців з моменту першого забору крові. Якщо титрування буде сприятливим, тварина завершить карантинний період 3 місяці з моменту забору крові разом зі своїм власником.
2. Якщо тварина була вакцинована при в’їзді до Європейського Союзу, кров беруть, якщо з моменту вакцинації минуло більше 30 днів. В іншому випадку тварина поміщається на карантин у державному або приватному центрі до закінчення цього терміну. Якщо титрування буде позитивним, тварина завершить 3 місяці карантинного періоду з моменту забору крові разом зі своїм власником. Якщо титрування є негативним, тварині проводять повторне щеплення через 2 місяці після першого та продовжують діяти, як зазначено в пункті 1.
3. Якщо тварина не вакцинована, вона буде вакцинована вперше і залишиться на карантині в державному або приватному центрі; через 30 днів буде взятий зразок крові для титрування антитіл. Якщо титрування буде позитивним, це завершить 3-місячний період карантину в центрі; у разі негативного результату ревакцинація проводиться через 2 місяці і надалі порядок дій такий, як у пунктах 1 і 2.
Серологічні тести проводитимуться в Національній референтній лабораторії Санта-Фе безкоштовно.
У разі, якщо необхідно провести карантин у державних або приватних центрах, а необхідні засоби недоступні, необхідно надіслати звернення на електронну адресу Генерального директорату з прав тварин: [email protected],
або за телефоном: 915961758.
Крім того, важливо також зазначити, що, хоча в Іспанії Echicococcus multilocularis у домашніх тварин не виявлено, Україна є країною, де паразит є ендеміком.
Рекомендується по прибуттю звернутися з тваринами до відповідних ветеринарних закладів для прийняття антипаразитних засобів.