• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • Español
Українці в Іспанії
Опубліковано 24 серпня 2020 року о 01:19

Історія

Формування української діаспори в Іспанії фактично розпочалось після Другої Світової війни, коли у важкі повоєнні роки перша нечисленна група українців-студентів прибула до Мадриду в пошуках кращої долі.

Перша група українців прибула до Іспанії наприкінці 1946 р. з табору переміщених осіб в Ріміні (Італія). Це були молоді люди студентського віку, які завдяки допомозі Ватикану та Червоного хреста одержали від іспанського уряду згоду на продовження свого навчання в Іспанії. У лютому 1947 р. прибула друга група. Разом в обох групах було 25 осіб. Ними було засновано «Українську студентську громаду в Іспанії» весною 1947 р., яку очолював Юрій Карманін.

«Українська студентська громада в Іспанії» проіснувала майже 20 років, найбільш активними і успішними з яких були перші 6-7 років. Згодом чисельність громади поступово зменшилася, головним чином через виїзд її членів до США та Канади.

Для вирішення усіх організаційних питань, пов’язаних із навчанням і проживанням українських та інших студентів – вихідців з країн Східної Європи, іспанською стороною було створено організацію «Католицька організація університетської допомоги».

У часи своєї активної діяльності «Українська студентська громада в Іспанії» (1947-1960 рр.) мала у своєму складі хор та з допомогою Організації українських націоналістів організувала на Національному Радіо Іспанії українське мовлення, яке передавалося і на Україну. У квітні 1951 р. було створено українську редакцію цього Радіо, яку очолив Дмитро Штикало з Франції. Перша українська радіопередача в Іспанії відбулася 20 квітня 1951 р. Спочатку передачі виходили в ефір тричі на тиждень по 15 хв. З часом мовлення було переведено на щоденну основу по 45 хв. В 1952-1963 рр. українську редакцію очолював Д. Бучинський, а в 1963-1973 рр. – Володимир Пастущук. У 1961 р. з огляду на світову політичну ситуацію іспанський уряд значною мірою скоротив іномовні редакції Національного Радіо Іспанії, проте українська залишилася, хоча обсяг її мовлення значно зменшився. Так тривало до 1973 р., коли через зміни в політичному курсі Іспанії, українське мовлення було припинено.

В історії «Української студентської громади в Іспанії» слід відзначити період 1963-1978 рр. На його початку було ліквідовано «Католицьку організацію університетської допомоги« та закрито її гуртожиток. Водночас, протягом цього часу до Іспанії прибули на навчання приблизно 30 українців із США. Деякі з цих українських студентів були членами Громади.

Поряд із українськими студентами в Мадриді перебувало також кілька українських родин, які прибули сюди в 1948-1951 рр. Ці українці не мали власної організації, але тісно співпрацювали з «Українською студентською громадою». Ця мініатюрна українська громада, що налічувала у роки свого найбільшого розвитку не більше 50 осіб, пройшла кілька етапів свого розвитку, а саме: 1947-1962 рр. – «Українська студентська громада», 1962-1990 рр. – період вичікувань, 1990 – до цього часу – період допомоги незалежній Україні.

Серед яскравих постатей української громади в Іспанії того часу слід згадати відомого українського ботаніка і біолога професора Олександра Архімовича, який прибув до Мадрида на запрошення іспанського уряду у 1948 р., і протягом 5 років проводив дослідження на півночі Іспанії. В 1952 р. він виїхав до США, де був президентом УВАН та Українського технічного інституту в Нью-Йорку. В 1950 р. до Іспанії переїхав з Франції Дмитро Бучинський з родиною, який разом з дружиною Іванною працював в українській редакції Національного Радіо Іспанії. Д.Бучинський також займався журналістською та літературною діяльністю, зокрема переклав на іспанську мову «Слово о полку Ігоревім». Його творчий доробок становить 1000 робіт, серед яких бібліографічні довідники видань діаспори за 1945–1955 та 1955–1961 рр. Д.Бучинський також був організатором виставок української діаспорної книги і преси в Національній Бібліотеці Іспанії, експонати яких передавалися потім у її фонди.

В 1950 р. до Мадриду прибув з Бельгії інженер Андрій Кішка разом із своєю дружиною – бельгійкою. З 1951 р. він виконував функцію представника Екзильного уряду УНР та УНРади в Іспанії. В 1956 р. А.Кішка заснував Товариство українсько-іспанської дружби. Наприкінці 1950–их років із поступовим занепадом Студентської громади та, як наслідок, зменшенням перспектив розгорнути ширшу діяльність в Іспанії А.Кішка виїхав до Канади.

Серед інших українців, які в 1950-х роках проживали в Іспанії варто згадати співробітника української редакції національного Радіо Іспанії Богдана Цимбалістого, який переїхав до Мадрида з Бельгії, а в 1959 р. виїхав у США. На окрему увагу заслуговує інженер - геолог Богдан Трешневський, що прибув до Іспанії як співробітник однієї північноамериканської фірми, яка проводила геологічні дослідження в країні. Він, проживаючи в Мадриді протягом довшого часу в 50–их рр. підтримував тісні зв’язки із Українською студентською громадою. Також деякий час проживав у Мадриді український кінопродюсер Євген Деслав, що в 1943-153 рр. зняв кілька фільмів про іспанський побут, а потім виїхав до Франції, репортер Петро Демчук, що писав для швейцарської газети «Die Taat» і загинув у 1950 р.

Період 1962-90 рр. для української діаспори в Іспанії був позначений зникненням «Української студентської громади в Іспанії» та смертю в 1963 р. Д.Бучинського, який підтримував контакти з багатьма організаціями діаспори, ієрархами церков, науковими установами, та був зв’язковим між українцями Іспанії та українським життям у світі. Крім того, професійна діяльність членів студентської громади зумовила їх розпорошеність по країні, а шлюби з іспанками сприяли швидкій асиміляції, особливо їх дітей. Водночас, у цей період більшість українців, яких нараховувалося біля 15 осіб, досягли значних успіхів у своїй професійній кар’єрі. Отримавши іспанське громадянство вони змогли влаштуватися на державну роботу, зайняти високі посади в промисловості. Важливим моментом у житті українців в Іспанії в цей період був візит 27.04– 04.05.1970 р. Кардинала Йосипа Сліпого до Мадрида, де його приймав керівник країни Ф.Франко та мадридський архієпископ.

Сучасність

З набуттям Україною незалежності українці в Іспанії долучилися до налагодження і розвитку відносин нашої країни із світом та Іспанією зокрема. Щоби ефективно здійснювати конкретні проекти, виникла необхідність контактувати громаді з офіційними чинниками Іспанії, що у свою чергу призвело до формальної реєстрації громади, яка у 1994 р. була зареєстрована під назвою Українська асоціація в Іспанії. Поряд з нею в Каталонії існує Асоціація друзів України, організована кількома українськими родинами, що живуть у цій провінції.

Серед практичних заходів допомоги Україні слід виокремити діяльність інженера – геолога Т.Барабаша, який став почесним головою Української громади Іспанії, інженерів О.Забара та М.Гичка, які в рамках іспанського товариства СЕКОТ, що входить до програми ЄС ТАСІС, організували передачу Державному комітету України з геології іспанського досвіду та технологій видобутку золота і охорони довкілля, а також стажування на іспанських підприємствах українських спеціалістів у цій галузі. Велику допомогу надали члени Асоціації організації і проведені візиту міністра закордонних справ України А.М.Зленка до Мадрида в 1994 р. та в питанні відкриття Посольства України в Іспанії в 1995 р.

Піcля розпаду СРСР, у середині 1990-х рр. виникла т.зв. „четверта« хвиля міграції на захід, в т.ч. до Іспанії, яка вже характеризувалася економічними причинами – втратою робочих місць та падінням доходів населення, особливо у сільській місцевості.

Міграції українців до Іспанії сприяло:

  • наявність потреб у заповненні робочих місць у сільському господарстві та у сфері будівництва;
  • високі порівняно з Україною заробітки;
  • ліберальне іспанське законодавство;

можливість отримання дозволу на працю та проживання (резиденції) в результаті періодичних легалізацій іноземців, що проводились іспанським урядом;

масове повернення з України до Іспанії з кінця 80-х років минулого століття т.зв. «дітей війни«, які вже мали шлюбні відносини з громадянами України і чисельні родинні зв’язки на батьківщині;

можливість спрощеного оформлення запрошення на приїзд до Іспанії далеким родичам та знайомим в Україні.

Важливим фактором, який сприяв українській міграції, був іспанський менталітет, близький до українського, відсутність ксенофобії, гостинність, доброзичливість іспанців та їх поважливе ставлення до вихідців з колишнього СРСР.

Українська еміграція в Іспанії протягом останніх років продовжувала чисельно збільшуватись. За оцінками іспанської статистики, станом на 01.01.2014 р., українська міграція в Іспанії становить близько 86 тис. осіб, які мають легальний статус та понад 70 тис. мають реєстрацію за місцем проживання.

За оцінками Посольства України реально в Іспанії проживає близько 100 тисяч українських громадян.

Аналіз результатів опитувань та наявних статистичних даних в асоціаціях свідчать, що переважна більшість українців в Іспанії (70%) походить з західних областей України (Львівська, Тернопільська, Івано-Франківська, Хмельницька, Рівненська, Волинська). Решта 30% припадають на центральні та південно-східні області України (Київська, Черкаська, Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Херсонська, Одеська, Сумська, Луганська, Автономна Республіка Крим).

Розподіл українців по території Іспанії такий:

— центральна частина (місто та провінція Мадрид) - 19%

— східні провінції (Каталонія, Валенсія, Мурсія) – 33,9%

— південні провінції (Андалусія, Кастілья-ла-Манча) – 24,1%

— західні провінції (Екстремадура. Кастілья-Леон) – 10,6%

— північні провінції (Галісія, Астуріас, Кантабрія, Наварра, Країна Басків, Арагон) – 9,7% (10 000 чол.)

— Канарські, Балеарські острови – 1,9%.

Максимальне зосередження українців відмічено у наступних містах та їх околицях: Мадрид, Барселона, Валенсія, Альбасете, Аліканте, Торев’єха, Мурсія, Малага, Марбелья, Уельва, Севілья, Хіхон.

Громадяни України, що перебувають в Іспанії легально та нелегально працевлаштовані (офіційно чи неофіційно) на 80%. Розподіл українців на ринку праці такий:

— сільське господарство та виробництво (збір цитрусових, винограду, овочів, фруктів, оливкових культур, їх переробка, промислове виробництво) – 45%

— сфера будівництва (будинки, дороги, тощо) – 30%

— робота в іспанських сім’ях в якості прислуг, по догляду за хворими та старими людьми - 15%

— сфера обслуговування (готелі, кафе, ресторани, танцювальні клуби, ремонт квартир, авто, побутової техніки, сторожування) – 10%

На сьогодні в Іспанії функціонуює 31 громадська організація українців. Значна кількість асоціацій функціонують у співпраці із церквою.

Слід зазначити, що українські громади в Іспанії, складаються з трудових мігрантів, які не змінили громадянство України та перебувають в країні тимчасово.

Освітні потреби українців в Іспанії є досить високими: середній вік «трудового мігранта-українця« на сьогодні складає приблизно 30-40 років; кожний третій українець перебуває в Іспанії з дітьми шкільного віку. Українські асоціації тривалий час намагаються вирішити проблему започаткування роботи українських класів (недільних шкіл) для навчання дітей рідною мовою за переліком предметів, які є відсутніми в іспанських навчальних програмах.

Релігійні потреби в країні перебування українці задовольняють через православні (Вселенський патріархат) та греко-католицькі (УГКЦ) парафії, які проводять служби для громадян України в містах Барселона, Валенсія, Аліканте, Оріуела, Торрев’єха, Альмерія, Малага, Севілья, Мурсія, в Мадриді та околицях столиці Іспанії. Для прикладу, лише в Мадриді щонеділі, в приміщенні іспанської католицької Церкви відбуваються Служби української греко-католицької Церкви, які відвідують більше 700 вихідців з України.

Серед проблемних питань у релігійній сфері є майже повна відсутність на території Іспанії власних приміщень для проведення богослужінь.

УПЦ КП представлена "Свято-Вознесенською" парафією міста Малаги. УПЦ МП не має свого представлення в країні. 

Відносини у законодавчому полі країни перебування із українськими громадянами, що проживають в Іспанії, регулюються міграційним законодавством, а саме Законом «Про іноземців», затвердженого Королівським декретом №2393/2004, який набув чинності 7.02.2005 року.

Керівництво країни приділяє значну увагу питанню інтеграції іммігрантів в іспанське суспільство. Головним відповідальним державним органом визначено Державний секретаріат з питань імміграції та еміграції Міністерства праці та соціальної питань Іспанії. Значні повноваження у питанні інтеграції іммігрантів мають регіональні, провінційні та муніципальні органи влади, зокрема у питаннях виділення фінансової та технічної допомоги на діяльність громадських організацій.

Контакти асоціацій

«Об’єднання асоціацій КРАІ»

Поштова адреса: c/Isabelita Usera № 71 – LOCAL, C.P. 28026, Madrid

Ел. адреса: [email protected]

тел. 633 073 083

керівник – Лариса Пономаренко  



«Українська громада Іспанії за права, честь і гідність українців»

Поштова адреса: c. c/ Los Alfares, 41a 28921 Madrid

Ел. адреса: [email protected]; [email protected]

тел. 916 449 757, 647 475 297, 657 459 092

Керівник - Юрій Чопик

 

Громадська організація «Українці Алькали»

м. Алькала-де-Енарес

Асоціація «Українці Алькали»

Alcala de Henares

aдреса: Calle Albeniz 8,4D

[email protected]

тел.: 691-813-927 

Голова Олександр Ситніков

 

Асоціація «За майбутнє України»

м. Мостолес, вул. Ов"єдо, 5, 3Д

тел.:  697 851 993       691 912 959   

[email protected]

Президент  Мар´яна Палько

 

Асоціація «Оберіг» в Кантабрії

Поштова адреса: с/Ruíz deAlda 5, 6D, SantanderCantabria

Тел.: 659091897, 942224064

E-mail: [email protected]

Голова: Марія Курницька

 

Асоціація українців регіону Castilla la Mancha

м. Вільяробледо

Телефон: 699526873

Ел. адреса: [email protected]

Президент - Оксана Миколаївна Вербіцька

 

Культурно-освітній центр “Дивосвіт”
м.Алькоркон

Поштова адреса: с/Oceanía, num 1, bloque2, 3-B Alcorcon (Madrid) 28922
Тел.: 649160139
Голова: Наталія Бондаренко

 

Українська Асоціація "Молода Україна"

Поштова адреса: Madrid,  calle Sofia, 177 H, 1-B

c/p 28022

Ел. адреса: [email protected]

тел. 910008270 / 647191705 / 678762308

Голова Асоціації - Кметик Світлана Валеріївна

 

Асоціація українців Каталонії

Поштова адреса: c. Arrabal del Carmen, 49, Tarrega, 25300 (Lerida).

Телефон: 973310222, 973310333, 67704000

Факс: 973310222

Ел. адреса: [email protected]

Президент Володимир Гретчин

 

Асоціація українців в Каталонії «Червона калина»

Поштова адреса: с. Santa Monica, 9 Barcelona

Тел/whatsap/viber.: 616 655 630, 677 213 868

E-mail:  [email protected]  

Фейсбук: https://www.facebook.com/groups/TxervonaKalyna/ 

Голова: Юлія Довгопола

 

Український культурний центр в Каталонії

Поштова адреса: c. Padilla, 368, 1º, 5ª, 08025, Barcelona

Телефон: 935339908, 666341760

Факс: 935339909

Веб-сайт: www.ukrania.org

Президент Світлана Маркова

 

Асоціація українців Вега Бахи «Калина»

Поштова адреса: с/Monseñor Espinosa, 24A, 03300, Orihuela (Alicante)

Телефони: 657 097 086, 699 039 475, 96 513 61 09

Голова - Береніс Ірина

 

Асоціація українців «Україна»

Поштова адреса: c. Ingeniero Vicente Picho, 5, bajo 2º, izda, Valencia, 46020

Тел./факс: 963890867, тел. 645689192

Ел. адреса: Ukra[email protected]

Президент Михайло Петруняк

 

Асоціація українців провінції Аліканте «Славутич»

Поштова адреса: c. Carlos Soler, 57, izda, Mutxamel, 03110 (Alicante)

Телефон: 965953446, 626283317

Факс: 965955969

Ел. адреса: [email protected]

Президент Антоніна Добровольська

 

Асоціація українців Кастельйону та провінції «Калина»

Поштова адреса: c. Ramon y Cajal, 2, bajo, Castellón, 12002

Телефон: 964225272, 610426756, 610426755

Ел. адреса: [email protected]

Президент - Оксана Рогальська

 

Асоціація українців Торрев’єхи

C/ Pedro Lorca 138, 03182, Torrevieja, Alicante

Телефон: 691523155, 636868825

[email protected]

Президент - Черешнюк Михайло

 

Асоціація українців регіону Мурсія

Поштова адреса: с. Palmeras, 61, 1B, Murcia, 30012.

Телефон: 968269056, 659396118

Факс: 968346412

Ел. адреса: [email protected]

Президент Лариса Пономаренко

 

Асоціація батьків та вчителів «Українська родина»

calle Juan Antonio Perea 4 3a Murcia España 30002

Телефони: +34 868 910 786 ,+34 626 324 890

+34 968 268 895

Email [email protected]

Адреса сайту http://ur.vioks.es/

Президент Стефанія Шевцова

 

Асоціація українських батьків "Наші діти"

с. San Feliu de Guixols, 7,  Madrid

Тел.: 666 223 025;   917 722 263

E-mail: [email protected]

Президент Іванна Ватаманюк

 

Українська патріотична асоціація "Воля"

c.Esperanza Macarena, 11-3A, Madrid, 28021

тел. 655387773

e-mail: [email protected]

Президент: Іван Вовк

 

Асоціація "Con Ucrania"

calle ISABELITA USERA 71, (local), 28026 MADRID

e-mail: [email protected] 

Президент: Лілія Миколаїв 

 

Громадська організація «Українці Енаресу»

c/ Milán, 19 7ºC, Torrejón de Ardoz, 28850, Madrid.

тел.: 653 196 499

e-mail: [email protected]

Голова: Людмила Студенець 

  

Іспанський осередок ГО «Всеукраїнське об’єднання «Яворина»

Тел. 691-91-29-59

Керівник - Оксана Копчак

 

Громадська організація «Відродження нації»

Поштова адреса: c.Juan Calzada 27-3D, Gernika-Lumo, Bilbao

Ел.адреса: [email protected]

Тел. 688-85-77-24

Керівник – Бєлов Геннадій В’ячеславович

 

Іспанський осередок ГО «СОКІЛ СВОБОДИ»

Ел.адреса: [email protected]

Тел. 647 19 43 60

Координатор - Євген Вайдич 

 

Асоціація українців  «Нове покоління»

Поштова адреса: C/ Junterones n°8, esc . 2, p. 1, pt.2

30008 MURCIA – MURCIA

Ел. адреси: [email protected], [email protected]

Голова асоціації - Віктор Концур

 

Асоціація "Червона калина" 

Поштова адреса: c/Sierra de Cuerda Larga 11-2A

28038, Madrid - Madrid

Ел.адреса: [email protected]

Тел. +34 678 025 339

Президент – Іван Хорош

 

Соціально-культурна асоціація розвитку співпраці Україна-Країна Басків

Asociación Socio - Cultural y de Cooperación al Desarrollo Ucrania - Euskadi
Ел.адреса:  : [email protected]
Фейсбук: Eventos Ucranianos en el País Vasco
Голова Асоціації - Оксана Дем’янович
Тел.: 636 079 690

 

Асоціація "СІВАЧ"

Asociación "SIVACH"

Поштова адреса: c/Paseo Alberto Palacios № 14б 1º D

28021, Madrid - Madrid

Ел.пошта: [email protected]

Тел. +34 642 110 128

Голова: Павло Гамалевич


Асоціація "Українці в Іспанії"

Asociación "Ucranianos en España"

Ел.пошта: [email protected] 

Сайт: https://ucranianos.com/ua

Тел: +34 622 737 226 WhatsApp, Telegram, Viber, Signal

Голова: Рудий Олексій


Асоціація українців в Сеговії 

Поштова адреса: Calle Larga, nº 21. Planta baja, puerta B. 

40004 Segovia

Ел.адреса: [email protected]

Сайт: https://ucraniacyl.es/ua/home-ua/

Президент – Мар'яна Радванська


"Асоціація допомога Україні" Денія

Поштова адреса: calle Paseo de Saladar, 91,

03700 Denia

Ел.адреса: [email protected] 

Сайт: www.uadenia.org

Президент – Віра Підкович


Українська асоціація жителів Арагону АУРА

Поштова адреса: C/ Palafox, 29 Zaragoza. 50001

Ел.адреса: [email protected]

Тел: 635080178

Президент – Аліна Клочко

 

Контакти парафій

УКРАЇНСЬКІ ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКІ СВЯЩЕНИКИ В ІСПАНІЇ

VIC – CATALUNYA

Rvmo. Mons. JOSEP CASANOVA I MARTORELL

c/Camí Nou de Can Parella, 2

08570 TORELLÓ – España

Tel./fax 93 850 51 03 – Móvil 686 73 62 67

E-mail: [email protected]

MADRID

Rvdo. IVAN LYPKA

c/Evaristo San Miguel, 24

28008 – MADRID – España

Móvil 646 93 62 61

Parroquia Buen Suceso – Princesa, 43

Tel. 91 548 22 45 / fax 91 548 89 56

PALMA DE MALLORCA – BALEARES

Rvdo. MIGUEL AMBRÓS

c/Guillem Galmés, 13, 4

07004 PALMA DE MALLORCA – España

Tel. 871 94 56 72 – Móvil 609 61 47 78

E-mail: [email protected]

VALENCIA – COMUNIDAD VALENCIANA

Rvdo. VASYL BOYKO

c/San Jacinto, 20 1º 1ª

46008 – Valencia

Tel. 963 82 29 63 – Móvil 677 07 50 86

ORIHUELA – ALICANTE

Rvdo. OLEKSANDR DORYKEVYCH

c/Pedro Lorca, 154 BJF

03180 – TORREVIEJA – España

Tel./fax: 966 70 97 05 – Móvil 686 18 12 73

E-mail: [email protected]

ALMERÍA

Rvdo. MYROSLAV MEDVID

Parroquia Asunción de la Madre de Dios

Plaza de la Iglesia

04110 – CAMPOHERMOSO – NIJAR – ALMERÍA – España

Tel. móvil 659 26 81 55

MURCIA

Rvdo. VÍCTOR PARKHOMENKO

c/Luiz Fontes Pagán, 7 – 6 D

30003 – MURCIA – España

Tel. 660 42 49 55

E-mail: [email protected]

GIRONA

Rvdo. JOAN SOLÉS

Pont Major, 75

17007 – GIRONA – España

Tel. móvil 626 06 39 15

E-mail: [email protected]

SEVILLA

Rvdo. DMYTRO SAVCHUK

c/Montevideo, 16 bajo D

25005 – HUELVA – España

Tel. 959 15 11 24 – Móvil 617 50 65 33

E-mail: [email protected]

VIC – CATALUNYA

Rvdo. VOLODYMYR KALABISHA

Casa Sacerdotal – Parque Balmes, 2

08500 VIC – España

Tel. móvil 637 09 37 43

LLEIDA – CATALUNYA

Rvdo. YURIY SVYSTUN

c/Sant Crist, 4

25022 – LLEIDA – España

Tel. Casa Sacerdotal 973 27 02 70 ext. 319 – Móvil 687 13 76 21

MÁLAGA

Rvdo. Román HAMRATSEY

Residencia Sacerdotal – c/Salinas, 9

29015 MÁLAGA – España

Tel. 952 21 85 88 – Móvil 647 09 78 17

BARCELONA – CATALUNYA

Rvdo. HÉCTOR RAÚL ZIMMER

c/Sant Pau, 101

08001 – BARCELONA – España

Tel. 93 443 61 84 – Móvil 609 57 96 68

E-mail: [email protected]

VILLAROBLEDO (ALBACETE)

Rvdo. URIY VYNNYK

Pl. Santa Maria

02600 VILLAROBLEDO (ALBACETE)

Tel. 67 125 49 80

PAMPLONA – ZARAGOZA – VITORIA

(PAÍS VASCO)

Rvdo. BOJDAN BODNAR

Rvdo. Yurij VYNNYK 

Tel. Ucrania 00 38 097 49 31 016


Православний єпископат в Іспанії

 

УКРАЇНСЬКІ ПРАВОСЛАВНІ СВЯЩЕНИКИ В ІСПАНІЇ

Alcalá de Henares

Parroquia de los Santos Niños Mártires Justo y Pastor

y de los Apóstoles Vladimiro y Olga

c/o Ermita de los Santos Niños

Camino del Juncae s/n

28802 Alcalá de Henares

Rev.P. Ivan Paliy

Mov. +34 617 823 332


 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux