• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Español
Співробітництво
Опубліковано 12 грудня 2019 року о 16:45

Двостороннє співробітництво між Україною та Іспанією

 Визнання України: 31 грудня 1991 року.

 Встановлення дипломатичних відносин: 30 січня 1992 року.

Політичні відносини:

Відносини між Україною та Королівством Іспанія характеризуються різноплановістю та багатогранністю. Іспанія є важливим партнером України і сприяє наближенню нашої держави до ЄС.

Сторонами підтримується активний політичний діалог. Серед останніх контактів вищих посадових осіб слід відзначити офіційний візит Президента України П.О.Порошенка до Іспанії (2-4 червня 2018 року), в ході якого Глава Української держави провів зустрічі  з Королем Іспанії Феліпе VI, Главою Уряду П.Санчесом і Головою Конгресу депутатів А.Пастор. Підтримується високий рівень співробітництва по лінії міністерств закордонних справ. Так, 29-30 жовтня 2017 року відбувся робочий візит Міністра закордонних справ та співробітництва Іспанії А.Дастіса в Україну, 19 жовтня 2018 року в м. Мадрид проведено двосторонні консультації на рівні політичних директорів МЗС Іспанії та України, 14 жовтня 2019 року на полях засідання Ради ЄС із закордонних справ у Люксембурзі відбулася зустріч Міністра закордонних справ України Вадима Пристайка з в.о. Міністра закордонних справ, ЄС і співробітництва Іспанії Жозепом Боррелєм.

10 вересня 2020 року Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба здійснив офіційний візит до Королівства Іспанія. Відбулися переговори з Міністром закордонних справ, Європейського Союзу та співробітництва Іспанії Аранчею Гонсалес Лайєю, а також зустрічі з Головою Сенату Генеральних Кортесів Іспанії Марією Пілар Льйоп Куенкою та Генеральним секретарем Всесвітньої туристичної організації Зурабом Пололікашвілі. Керівник зовнішньополітичного відомства України мав аудієнцію у Короля Іспанії Феліпе VI.

Торговельно-економічні відносини:

Іспанія є одним з провідних торговельних партнерів України. Згідно Держстату України, у 2019 р. за показником позитивного сальдо торговельного балансу Іспанія посідає 2-е місце серед країн ЄС та 4-е місце у світі. Іспанія зберегла провідні позиції серед імпортерів української продукції: 5-е місце серед країн ЄС та 10-е у світі. Іспанія є першим серед країн ЄС та третім у світі імпортером зернових з України.

Обсяг двосторонньої торгівлі у 2019 р. зріс на 15,5% і становив 2,479 млрд. дол. США, де експорт склав 1,585 млрд. дол. США та зріс на 8,1%, імпорт - 894,4 млн. дол. США та зріс на 31,3%. Сальдо позитивне - 691,1 млн. дол. США.

За останніми даними Держстату України, за січень-серпень 2020 р. обсяг торгівлі товарами скоротився на 12,4% та становить 1,307 млрд. дол. США, де експорт склав 836,4 млн. дол. США на скорився на 13,9%, імпорт – 470,7 млн. дол. США, скоротився на 9,6%. Сальдо позитивне – 365,7 млн. дол. США. За І півріччя 2020 р. обсяг двосторонньої торгівлі послугами скоротився на 26% та склав 42,7 млн. дол. США, сальдо позитивне – 6,9 млн. дол. США.

За офіційною статистикою, прямі інвестиції з Іспанії складають 60,2 млн. дол. США. Протягом 2018-2019 рр. іспанська енергетична компанія «ACCIONA Energia» побудувала в Україні два об’єкти відновлюваної енергетики, зокрема, Димерську СЕС у Київській області (проєкт реалізовується у співпраці з українською «UDP Renewables» та за підтримки ЄБРР) та Гудзівську ФЕС в Одеській області, загальною вартістю понад 85 млн. євро.

Інвестиції з України в Іспанію не відображаються у даних Держстату України.

Культурно-гуманітарна співпраця:

Україна та Іспанія успішно співпрацюють у галузі культури. Гастролі українських музичних та театральних колективів, а також виступи творчих осередків української громади в Іспанії сприяють розвитку культурно-гуманітарних контактів, глибшому ознайомленню з українською культурою, мистецтвом та історією в Іспанії.

Увагу іспанської публіки привертають численні виставки, присвячені українському мистецтву, зокрема, нещодавно проведені виставки гравюр Тараса Шевченка, живопису заслуженого художника України Олега Шупляка, Петриківського розпису, національного вбрання та музичних інструментів. Навчальні майстер-класи з українського ужитково-декоративного мистецтва традиційно приваблюють публіку в Мадриді та інших регіонах Іспанії.

Кінострічка Сергія Лозниці «Донбас» отримала «Гран-Прі» на міжнародному кінофестивалі у Севільї.

Іспанська літературна спільнота вітала у Мадриді, Барселоні та Валенсії презентації роману «Інтернат» сучасного українського прозаїка та поета Сергія Жадана, який здійснив творче турне Іспанією. Публікація збірок поезії Тараса Шевченка та Лесі Українки іспанською мовою, виданих іспанським письменником Хосе Андресом Альваро Окарісом стали помітними подіями у літературному житті Іспанії.

Визнанням Іспанією значного внеску України у розвиток світової культури стало присвоєння імені Лесі Українки площі в Мадриді, на якій розташоване Посольство України.

Договірно-правова база:

Договірно-правова база між Україною та Іспанією складається з 34 міжнародних договорів Основним документом є Договір про дружбу і співробітництво між Україною та Іспанією, укладений 17 серпня 1997 року.

Під час офіційного візиту Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби до Іспанії, який відбувся 10 вересня 2020 року, суттєво розширено договірно-правову базу українсько-іспанських відносин шляхом підписання таких документів: Конвенції між Україною та Королівством Іспанія про уникнення подвійного оподаткування стосовно податків на доходи та запобігання податковим ухиленням і уникненням і Протокол до неї; Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством закордонних справ України та Міністерством закордонних справ, Європейського Союзу та співробітництва Королівства Іспанія у сфері кібербезпеки; Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та Міністерством сільського та рибного господарства і продовольства Королівства Іспанія в галузі сільського господарства та харчової промисловості; Угоди між Україною та Королівством Іспанія про співробітництво та взаємну допомогу у митних справах.

Українська громада: за даними Національного інституту статистики Іспанії станом на 01 січня 2020 року за місцем проживання в Іспанії було зареєстровано 115023 громадянина України. Основними осередками українства в країні є Мадрид, Барселона, Валенсія, Малага та Мурсія.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux