• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Español
З 23 листопада пасажири, яким дозволений в’їзд до Іспанії, та які прибувають з країн зі значним поширенням коронавірусу, мають надавати довідки про негативний тест на Covid 19.
Опубліковано 17 листопада 2020 року о 19:02

12 листопада в Офіційному державному віснику Іспанії опубліковане рішення Генеральної дирекції охорони здоров’я Іспанії, яким з 23 листопада ц.р. запроваджується низка додаткових карантинних заходів для осіб, які мають намір прибути на територію Іспанії.

Із текстом рішення можна ознайомитися на веб сторінці Офіційного державного вісника Іспанії: https://www.boe.es/diario_boe/txt.php?id=BOE-A-2020-14049

Зазначене рішення передбачає проходження санітарного контролю усіма пасажирами, які мають право на в’їзд до Іспанії та прибувають авіаційним або морським транспортом. Такий контроль може здійснюватися шляхом вимірювання температури, перевірки документів або візуальної перевірки стану здоров’я особи. Перевірки не застосовуватимуться до пасажирів, які здійснюють транзитний проїзд через морські порти або аеропорти Іспанії.

Починаючи із 23 листопада усі пасажири, які прибувають із країн «зони ризику», мають надавати оригінал довідки про негативний результат тесту на наявність активної інфекції SARS-CoV-2, що має бути здійснене протягом 72 годин до прибуття в Іспанію. Така довідка має бути оформлена англійською або іспанською мовою та надаватися у паперовому або електронному вигляді. Довідка має містити щонайменше такі дані: прізвище та ім’я пасажира, номер паспортного документа (має збігатися із даними у формулярі санітарного контролю, що заповнюється окремо), дату тестування, установчі та контактні дані відповідного медичного центру, а також інформацію про застосовану техніку тестування. 

У загальному порядку для підтвердження відсутності активної інфекції прийнятними вважатимуться довідки про негативний результат тесту полімеразної ланцюгової реакції RT-PCR Covid 19 (Polymerase Chain Reaction), тест ТМА (Transcription- Mediated Amplification) або інший тест, що базується на еквівалентній молекулярній техніці. Натомість «швидкі» тести на антитіла, на антиген або серологічні тести (ELISA, CLIA, ECLIA) до розгляду не прийматимуться. У випадку відсутності необхідних тестів особу, що прибула до Іспанії, направлятимуть для здійснення тестування після прибуття. У такому випадку можуть застосовуватися штрафні санкції за порушення вимог санітарного контролю. Вимога щодо наявності результатів зазначеного тестування не поширюєтсья на дітей віком до 6 років.

Залишатиметься чинною вимога щодо заповнення усіма пасажирами, які прибувають до Іспанії, формуляру санітарного контролю на веб сторінці www.spth.gob.es або із застосуванням мобільного додатку Spain Travel Health-SpTH: https://www.spth.gob.es/.

Список країн, з яких прибувають пасажири, які мають надавати результати тестування на відсутність коронавірусу, переглядатиметься кожні 15 днів. Відповідні переліки країн будуть публікуватися на веб сторінці Міністерства охорони здоров’я Іспанії https://www.mscbs.gob.es/ та порталі Spain Travel Health https://www.spth.gob.es/.

На момент публікації рішення Генеральної дирекції охорони здоров’я до переліку таких країн включені країни ЄС/Європейської економічної зони: Німеччина, Австрія, Бельгія, Болгарія, Чехія, Кіпр, Хорватія, Данія (за винятком Фарерських островів та Гренландії), Словенія, Естонія, Франція, Греція (за винятком окремих регіонів), Угорщина, Ірландія, Ісландія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Норвегія (за винятком окремих регіонів), Нідерланди, Польща, Португалія (за винятком Азорських островів), Румунія, Швеція, Ліхтенштейн, Словаччина, а також Україна, Албанія, Андорра, Аргентина, Вірменія, Аруба, Бахрейн, Беліз, Боснія та Герцеговина, Кабо-Верде, Колумбія, Коста-Рика, ОАЕ, США, РФ, Грузія, Гібралтар, Гуам, Йорданія, Кувейт, Ліван, Лівія, Північна Македонія, Марокко, Молдова, Монако, Чорногорія, Палестина, Панама, Французька Полінезія, Пуерто-Ріко, Велика Британія, Сан-Марино, Сен-Мартен, Сербія, Швейцарія та Туніс.

ВАЖЛИВО! Просимо врахувати, що загальні обмеження на в’їзд громадян третіх країн до Іспанії, дія яких продовжена до 31 січня 2021 року, лишаються чинними. З відповідними роз’ясненнями можна ознайомитися на веб сторінці Посольства за наступним посиланням:

https://spain.mfa.gov.ua/news/v-ispaniyi-prodovzheni-do-30-veresnya-obmezhennya-na-vyizd-inozemnih-gromadyan-dlya-podorozhuyuchih-z-krayin-za-mezhami-yes-onovlena-informaciya

Відповіді на найбільш поширені запитання щодо санітарного контролю в Іспанії розмішені на веб сторінці Міністерства охорони здоров’я Іспанії: https://www.mscbs.gob.es/profesionales/saludPublica/sanidadExterior/CHS/Pdf/PreguntasRespuestas.pdf

Також ви можете ознайомитися з перекладом українською мовою зазначених відповідей Міністерства охорони здоров’я Іспанії.Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux