• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Español
Економіка та бізнес-клімат Іспанії
Опубліковано 25 лютого 2021 року о 16:25

Незважаючи на статус промислової країни, основу економіки Іспанії становить малий і середній бізнес. Місцеве законодавство визначає бізнес-структуру Іспанії як країни малих і середніх підприємств, підкреслюючи їх центральне місце в питаннях збільшення національного багатства, створення робочих місць і підтримки зайнятості.

Малі та середні підприємства (МСП) виступають фундаментом підприємництва та виробничої структури в Іспанії в цілому, що показово підтверджується статистикою:

- 99,8 % іспанських підприємств відносяться до МСП;

- 95,8 % з них - це організації, в діяльності яких задіяно до 9 чоловік;

- 97 % МСП мають прибуток менше ніж 2 млн євро;

- лише у 0,1 % іспанських компаній оборот перевищує 50 млн євро;

- 66 % робочих місць і 65 % іспанського ВВП припадає на малі та середні підприємства.

За єдиними критеріями, що діють в ЄС з 2005 року, в Іспанії створюються:

- мікропідприємства: 0-10 найманих працівників, з оборотом до 5 млн євро;

- малі підприємства: 10-49 найманих працівників, з оборотом до 10 млн євро;

- середні підприємства: 50-249 найманих працівників, з оборотом до 50 млн євро.

Близько 25 % всіх цих організацій працює в торгівлі, другим за значимістю  виступає будівельний бізнес - на нього припадає близько 12,7 % від загального числа всіх невеликих підприємств, близько 9 % компаній припадає на туристичну галузь.

Чималий потенціал має туристичний бізнес, однак він в більшості має сезонний характер. Серед інших перспективних напрямків торгівля нерухомістю, оренда, автомобільний сервіс, громадське харчування, приватна охорона здоров'я, страхування та інші послуги.

Характерною особливістю іспанських МСП є їх постійне оновлення: такі компанії з'являються так само швидко, як і зникають. Це не означає, що всі вони закриваються через нерентабельність - більшість зазнає перетворення: зміну профілю, поділ або, навпаки, злиття.

Це все говорить про те, що підприємництво в Іспанії є певним простором для розкриття власного потенціалу - більша частина зареєстрованих іспанських компаній взагалі не мали найманих працівників, тобто по суті були самозайнятими, що характерно саме для іспанського населення.

Цікаво, що переважна частина МСП в країні є національними: частка іноземних компаній становить лише близько 7 %. 

Розуміючи фундаментальне значення іноземних інвестицій для зростання національної економіки, іспанський уряд намагається створити позитивний інвестиційний клімат: зрівнює закордонний та національний капітал у правах, реалізує програми бізнес-імміграції, забезпечує інвесторів видом на проживання, розглядає пріоритетні бізнес-плани.

Такі заходи дають свої плоди: у цьому році обсяг іноземних інвестицій досяг 36,1 млрд євро, що на 0,7 % більше, ніж в минулому році. 70 % з них припадає на країни Єврозони. Більшість з них - 19 %, - припали на сферу нерухомості: іспанська нерухомість постійно зростає в ціні.

Також пріоритетними для іноземних інвесторів вважаються сфера послуг, легка промисловість, фінансовий сектор і будівництво: на них сукупно спрямований 41 % від всіх іноземних капіталовкладень.

Примітно, що більшість інвестицій (61 %) сконцентровані в Мадриді. Разом з Каталонією і Країною Басків столиця утворює трійку найбільш привабливих регіонів для вкладення іноземного капіталу - на них припадає 85 % усіх інвестицій; більшість вкладені у відкриття нових компаній.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux