Портал в режимі тестування та наповнення
Двосторонні відносини між Україною та Князівством Андорра
Опубліковано 23 листопада 2012 року о 17:46

Розбудова відносин України з Князівством Андорра здійснюється в контексті розширення географії зовнішньоекономічних зв’язків України, її входження в економічний та політичний простір європейського регіону з метою ефективної реалізації національних інтересів, подальшої інтенсифікації та поглиблення політичного, торговельно-економічного та культурно-гуманітарного співробітництва України з країнами регіону.

Відносини між Україною та Князівством Андорра характеризуються відсутністю будь-яких проблемних питань.

Андорра проводить доволі активну зовнішню політику, головними напрямками якої є співробітництво з Іспанією та Францією, ЄС та робота у міжнародних організаціях.

Зусилля Посольства України в Андоррі (за сумісництвом) спрямовані на налагодження і підтримання взаємовигідного українсько-андоррського співробітництва. При цьому, головний наголос робиться на питанні підтримання політичних контактів, просуванні питань гуманітарного характеру, взаємної підтримки в міжнародних організаціях, започаткуванні договірно-правової бази двосторонніх відносин та підтримання роботи почесного консульства України в Андоррі.

Дипустановою підтримуються постійні контакти із Посольством Андорри в Мадриді та МЗС країни. Головними сферами співробітництва з Україною андоррська сторона визначає туризм і культурне співробітництво.

Основні двосторонні політичні контакти протягом 2008р. відбулися у рамках візитів Посла України в Князівстві Андорра (за сумісництвом) до країни (13-14 березня, 10 квітня, 11-12 листопада  2008р.) у ході яких були проведені його зустрічі з Міністром закордонних справ Андорри Мерічель Матеу Пі, Головою Парламенту Князівства Андорра Жоаном Габріелем і Естані, віце-президентом ПАРЄ Ж.Фарре, керівником постійної делегації Князівства Андорра в ПА ОБСЄ, депутатом парламенту Андорри Ж.Дальєресу Кодіна, Головою Комісії у закордонних справах Парламенту Андорри та парламентської групи соціал-демократів Ж.Бартумеу Кассані, головою ліберальної парламентської групи Жорді Жордана та головою парламентської групи «21 століття Демократичний центр» Енріке Тар радо. Керівниками відповідних департаментів МЗС Андорри. Андорра підтримала відповідні документи щодо вшанування Голодомору 1932-1933 рр. у рамках ЮНЕСКО та ОБСЄ.

У рамках візиту до Андорри у листопаді 2008р. Посол дав інтерв’ю на державному каналі телебачення Андорри, в якому, зокрема, поінформував про відзначення в 2007-2008рр. 75-х роковин Голодомору 1932-1933 рр. в Україні.

Важливим досягненням у двосторонніх контактах стала взаємодія у міжнародних організаціях, а саме: обмін підтримками кандидатур обох країн до складу відповідних робочих органів багатосторонніх організацій.  

Окремий інтерес у андоррської сторони продовжує викликати питання співпраці щодо усиновлення українських дітей.

Питання призначення Почесного консула України в Андоррі та започаткування роботи консульства перебувало на порядку денному двосторонніх відносин досить тривалий час. У 2008 р. були завершені усі необхідні процедурні формальності, видано консульський патент та екзекватуру громадянину Андорри - Антоніо Зорзано Рієра. Україна належить до 7 країн, які мають в Андоррі свої почесні консульства.

24 вересня 2008р. в Посольстві України в Іспанії відбулось підписання Угоди про функції та обов’язки почесного консула України в Князівстві Андорра з Антоні Зорзано Рієра.

31 березня – 2 квітня 2011 року делегація Уряду Князівства Андорра на чолі з Міністром туризму, торгівлі і промисловості К.Б.Масом відвідала Україну. Цей візит став першим візитом урядової делегації Андорри з часів встановлення дипломатичних відносин.

У ході візиту андоррська делегація відвідала VI Міжнародну туристичну виставку «Український туристичний форум – 2011» та провела переговори з керівництвом Міністерства культури, спорту та туризму України.

За результатами візиту Міністр закордонних справ України К.І.Грищенко і К.Б.Мас підписали Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Князівства Андорра про співробітництво в галузі туризму. Зазначена угода стала першим міжнародним міжурядовим документом, укладеним між сторонами.

10 лютого 2014 року Посол України в Іспанії та Князівстві Андорра (за сумісництвом) Сергій Погорельцев відвідав Андорру та провів зустріч з Міністром закордонних справ Гілбертом Сабоєю, якому були вручені копії вірчих грамот. Під час зустрічі сторони мали можливість обговорити питання двосторонніх відносин між Україною та Андоррою, зокрема, розвиток договірно-правої бази між країнами та поглиблення співробітництва у культурно-гуманітарній сфері.

У ході візиту до Андорри Посол також провів зустрічі з  керівництвом Генеральної Ради, органів місцевого самоврядування, а також представниками ділових кіл цієї країни. У ході контактів сторони домовилися здійснювати обмін відповідною інформацією з торговельно-економічних питань та пропозиціями суб’єктів господарювання двох країн. Андоррські партнери погодилися розглянути можливість організації українсько-андоррського бізнес-форуму або зустрічі з представниками ділових кіл України. 

 

 

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux