Портал в режимі тестування та наповнення
Ведення консульського обліку ЗДУ
Опубліковано 16 жовтня 2012 року о 00:00

З метою упорядкування та приведення системи ведення консульського обліку закордонними дипломатичними установами України у відповідність до норм чинного законодавства МЗС України затверджено нові Правила ведення закордонними дипломатичними установами України консульського обліку громадян України, які постійно проживають або тимчасово перебувають за кордоном, та дітей - громадян України, усиновлених іноземцями або громадянами України, які постійно проживають за кордоном (наказ МЗС України від 17.11.2011 № 337 (http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z1458-11), зареєстрований в Міністерстві юстиції України 16.12.2011 за № 1458/20196 (набрав чинності 29.12.2011).

Консульський облік полягає в реєстрації в ЗДУ громадянина України, який постійно проживає або тимчасово перебуває за кордоном, шляхом внесення даних про громадянина України до облікової картки та електронного реєстру громадян України, які постійно проживають або тимчасово перебувають за кордоном, що ведеться в ЗДУ за встановленою формою, проставленні в дипломатичний паспорт України, службовий паспорт України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон (далі – паспортний документ), проїзний документ дитини відповідної відмітки (штампу).

Консульський облік здійснюється у випадках:

1. постійного проживання громадянина України за кордоном на законних підставах;

2. тимчасового перебування громадянина України за кордоном на законних підставах більше ніж три місяці;

3. зміни місця проживання в межах однієї держави (переїзд з консульського округу однієї ЗДУ до консульського округу іншої) або переїзду з однієї іноземної держави до іншої;

4. зміни меж консульського округу ЗДУ;

5. усиновлення дитини - громадянина України іноземцем або громадянином України, який постійно проживає за кордоном.

Прийняття на консульський облік громадянина України здійснюється в ЗДУ, на території консульського округу якої він постійно проживає або планує тимчасово перебувати на законних підставах більше ніж три місяці.

Прийняття на консульський облік здійснюється на добровільній основі, за винятком прийняття на облік дітей-громадян України, усиновлених іноземцями або громадянами України, які постійно проживають за кордоном, на підставі заяви громадянина України або його законного представника, яка подається до ЗДУ особисто або надсилається поштою.

Консульський облік поділяється на постійний і тимчасовий.

Постановка на тимчасовий консульський облік є правом, а не обов’язком громадянина України.

Консульський облік передбачає реєстрацію в консульському відділі Посольства України в Іспанії (м.Мадрид), Генеральному консульстві України в Барселоні або в Консульстві України в Малазі українських громадян, які прибули в Іспанію строком на три місяці або більше і легально знаходяться на території цієї країни.

Законом України «Про громадянство України» від 08.10.1991 року було раніше передбачено втрату громадянства України, у випадку, якщо громадянин України, перебуваючи за межами України, не став на консульський облік протягом семи років.

На даний час, чинним законом України «Про громадянство» від 18.01.2001 року не передбачено обов’язку громадян України ставати на тимчасовий консульський облік, а також відповідальності за неперебування на такому обліку.

Разом з тим, перебування громадянина України на консульському обліку в консульській установі України, допоможе консульському відділу у разі потреби швидше контактувати з ним, знайти у разі, якщо його терміново розшукуватимуть члени родини в Україні, передати будь-яке повідомлення або допомогти у випадку надзвичайних подій в країні перебування (землетрус, пожежа тощо), а також значно полегшить процедуру оформлення такому громадянину, у разi необхiдностi, документів на повернення в Україну.

Для прийняття на тимчасовий або постійний консульський облік громадяни України мають звертатися особисто (або через законних представників) або поштою до консульських установ, залежно від місця проживання в Іспанії.

Документи, оформлені та надіслані через туристичні агентства, посередницькі фірми, до розгляду не приймаються і повертатимуться заявникам.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux