Портал в режимі тестування та наповнення
Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Іспанією
Опубліковано 18 серпня 2012 року о 01:18

Двостороннє співробітництво між Україною та Іспанією в культурно-гуманітарній сфері здійснюється на основі положень Угоди між Урядом України і Урядом Королівства Іспанія про співробітництво в галузі освіти, науки і культури від 07.10.96р.

Діяльність Посольства у сфері українсько-іспанського культурного співробітництва спрямовується на поглиблення культурних зв’язків між двома країнами, налагодження прямих двосторонніх контактів між закладами культури і освіти, проведення українських виставок, гастролей музичних колективів, забезпечення участі українських митців у фестивалях, які проводяться в країні перебування з метою популяризації вітчизняної культури в Іспанії, здійснення обміну фахівцями, інформацією та досвідом у цих сферах.

Розвитку культурно-гуманітарних відносин між Україною та Іспанією сприяють гастролі українських музичних та театральних колективів. Традиційним успіхом у іспанських глядачів користуються гастролі Національного заслуженого ансамблю танцю України ім. Павла Вірського, Львівського Національного Академічного театру опери та балету, Одеського Національного Академічного театру опери та балету, Дніпропетровського та інших регіональних симфонічних оркестрів України.

Проведення культурно-мистецьких заходів сприяє глибшому ознайомленню іспанської громадськості з історією та культурою України. 

З нагоди відзначення 200-ї річниці від дня народження Т.Г.Шевченка в Посольстві відбулась урочиста церемонія вручення грамот учасникам конкурсу дитячої творчості «Моя Україна», який був проведений серед дітей української громади Іспанії. Окрім учасників конкурсу, у заході взяли участь їхні батьки, вчителі, голови українських громадських організацій та працівники Посольства. Після завершення офіційної частини заходу дітям була запропонована концертно-розважальна програма – національні танці, ігри, виконання віршів Т.Г.Шевченка. Цього року в конкурсі були представлені роботи 72-х українських дітей з мм.Мадрид, Мурсія, Вільярробледо, Алкала де Енарес та Алькоркон.

9 березня ц.р. в Мадриді відбувся святковий концерт «Свою Україну любіть…», присвячений 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка. Захід відбувся за сприяння українських асоціацій «Молода Україна», «Українці Алкали», «Українська громада Мадрида», «За права честь і гідність українців», української патріотичної асоціації «Воля», українських суботніх шкіл Іспанії «Світанок», «Наше майбутнє», «Дивосвіт» та «ім.Героїв Крут», Міжнародної української школи, Міжрегіональної академії управління персоналом (м.Мадрид), Посольства України в Іспанії та громадського діяча Л.Калинця. У заході взяли участь представники української громади Іспанії, Посол України в Іспанії С.Погорельцев, Директор Міжнародної української школи Л.Іванова та  співробітники Посольства. У концертній програмі виступили представники українських організацій, вчителі та учні суботніх шкіл, дитячі вокальні та танцювальні колективи з різних регіонів Іспанії. Під час заходу була експонована виставка робіт з конкурсу дитячої творчості «Моя Україна», який Посольство вдруге проводить з нагоди Шевченківських днів. У 2014 році у конкурсі взяли участь 75 українських дітей. 

19 травня ц.р. у найбільшому університеті Іспанії – Комплутенсе відбулося відкриття фотовиставки іспанського фотографа Ісраеля Санчеса «Слава Україні! Героям Слава!», присвяченої подіям лютого ц.р. на майдані Незалежності в Києві.  Виставку організовано за сприяння Генерального архіву регіону Мурсія, української асоціації «Українці регіону Мурсія», Посольства України в Іспанії та адміністрації факультету філології університету Комплутенсе. Представлені на експозиції фотоматеріали демонструють мужність та героїзм українців у відстоюванні власного вибору – жити у розвинутій, демократичній, правовій європейській державі.

31 травня ц.р. у муніципальному парку «Андалусія» м.Алкала де Енарес (Мадридська автономія) відбувся урочистий захід «Садок вишневий коло хати…», під час якого було посаджено 47 саджанців вишень з нагоди відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, а також вшанування пам’яті його духовних нащадків – Героїв Небесної Сотні. Захід був проведений за ініціативи Української Патріотичної Асоціації «Воля» та за сприяння мерії м.Алкала де Енарес, асоціації «Українці Алкали», Посольства України в Іспанії, української греко-католицької та православної церкви Іспанії, українських асоціацій Мадриду та Мадридської автономії.  У заході взяли участь співробітники мерії м.Алкала де Енарес, керівники українських громадських організацій, Посол України в Іспанії С.О.Погорельцев, представники іспанських ЗМІ, української громади, іспанської громадськості та працівники Посольства.

У вересні 2014 р. Посольстві України в Іспанії було експоновано фотовиставку «Неоголошена війна Росії», яка була виготовлена за сприяння одного з активістів української громадської організації «Con Ucrania». Зазначена фотовиставка демонструє захоплені у сепаратистів озброєння та техніку російського походження.

Важливим фактором українсько-іспанського культурно-гуманітарного співробітництва є наявністьв Іспанії чисельної української громади.

Українські суботні та недільні школи в Іспанії активно співпрацюють з Міжнародною українською школою. На сьогодні таких шкіл налічується 12, де навчаються більш ніж 1000 українських дітей. 

Одним з основних напрямків роботи Посольства у сфері двостороннього гуманітарного співробітництва також є надання необхідного сприяння іспанським неурядовим організаціям, які приймають на оздоровлення та навчання українських дітей та направляють в Україну гуманітарну допомогу. Серед іспанських неурядових організацій, які активно співпрацюють з Україною, можна відзначити «AFAN» (Сімейна асоціація допомоги дитині, м. Мадрид), «Asociación Ucrania 2000« (м.Валенсія), «Asociación Chоrnobil» (м. Більбао), CREAN (Ciudad Real en Ayuda al Niño, м. Сьюдад Реаль), «Miguel Vacas» (м.Кордоба).

 

 

text-align: justify;

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux