Посольство України в Королівстві Іспанія

, Київ 05:12

Заява Посла України в Іспанії Сергія Погорельцева, опублікована в провідній іспанській газеті "El País": "Правда на нашому боці"

10 жовтня 2014, 17:25

«Ель Паїс»

10 жовтня 2014 р.

«Правда на нашому боці»

 

З огляду на те, що протягом останнього періоду Росія інтенсифікувала свою фальсифіковану масову пропаганду, спрямовану на дискредитацію та послаблення України, поширення неправдивої та перекрученої інформації про події в нашій країні, і робить це в багатьох державах Західної Європи, включаючи Іспанію, я хотів би акцентувати увагу на деяких моментах.

Перш за все хочу підкреслити, що абсолютним викривленням є концепція "фашизм набирає обертів в Україні", яку просуває Росія, та яка служить ідеологічною основою та ключовим елементом гібридної війни, розв'язаної проти мого народу і моєї держави.

По-друге, інформаційна політика Москви спрямована на поширення ненависті, антагонізму націй, ксенофобії, антисемітизму та нетерпимості. Мета Кремля - протистояти суттєвим досягненням українського народу на шляху до демократичного розвитку країни та в такій формі виправдати свої дії щодо грубої анексії Криму.

По-третє, в реальності це Росія експортує концепцію неонацизму до Східної України, де представники та прихильники неонацистів та російських нацистських організацій є активними і впливовими учасниками ескалації конфлікту на Донбасі, де вони виступають у якості членів незаконних збройних формувань, що активно підтримуються Москвою.

Ми наполягаємо на неприпустимості поширення неправдивої інформації про події в Україні. Ми відкидаємо російські маневри, які мають чітко виражені антиукраїнські дії. Такі, як проведення в жовтні цього року в Мадридському Університеті Комплутенсе серії заходів - лекцій, виставок, кінопоказів, круглих столів та інші; антиукраїнської конференції в Університеті Сарагоси 17 вересня; антиукраїнської конференції в Університеті Гранади 2 жовтня, що є маніпуляцією та обурливими спробами, уживаних Росією, та спрямованих на дискредитацію моєї країни.

Я переконаний, що сила правди повинна домінувати над силою зброї, навіть якщо вона є інформативною.

Сергій Погорельцев, Посол України в Іспанії

Джерело:  |  El País