Посольство України в Королівстві Іспанія

, Київ 06:54

Вшанування в Іспанії 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні

12 березня, 12:53

На вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні 11 березня 2018 року Архієпископ Мадрида Кардинал Карлос Осоро С’єрра, якому допомагали священики Римо-Католицької церкви, парох української Греко-Католицької парафії Благовіщення Пресвятої Богородиці м.Мадрид о. Іван Липка та інші священики Української Греко-Католицької церкви, справив Пресвяту Євхаристію у Кафедральному Соборі Альмудена Архієпархії Мадрида.

Богослужіння супроводжував спів українського хору парафії Благовіщення Пресвятої Богородиці.

Участь у цій визначній події взяли посли іноземних країн, представники акредитованого в Іспанії дипломатичного корпусу та Української Православної Церкви Київського Патріархату, численні представники української громади з усіх куточків Іспанії.

Увагу громадян Іспанії, які також були присутні на цьому богослужінні, привернула фотовиставка та брошура про Голодомор іспанською мовою, підготовлені Посольством України на основі матеріалів Інституту національної пам’яті.

У своєму зверненні до присутніх Кардинал Карлос Осоро С’єрра висловив свою підтримку українцям в Іспанії, відзначивши згуртованість української громади. Він також наголосив, що Голодомор має розглядатися як злочин геноциду українського народу, який ніколи не повинен повторитися.

Посол України в Іспанії Анатолій Щерба у своєму слові подякував Кардиналу Карлосу Осоро С’єррі та усім присутнім за вшанування пам’яті мільйонів українців, які стали жертвами Голодомору, а також висловив слова підтримки і солідарності іспанському народу у зв’язку з річницею загибелі мирних жителів у результаті терористичного акту, скоєного на залізничному вокзалі «Аточа» у Мадриді 11 березня 2004 року.