Посольство України в Королівстві Іспанія

, Київ 06:50

"Україна та Іспанія є справжніми партнерами у взаємній підтримці територіальної цілісності"

30 жовтня 2017, 18:11

Про це заявили під час переговорів 30 жовтня у Києві Міністри закордонних справ України Павло Клімкін та Іспанії Альфонсо Дастіс. Міністри були єдині в тому, що така взаємна підтримка є не тільки важливою у контексті національного інтересу України та Іспанії, але й для збереження європейської єдності та визнання верховенства права. У цьому зв’язку Павло Клімкін наголосив, що Росія намагається використовувати події в Іспанії в руслі гібридної війни проти європейського проекту, намагаючись дестабілізувати ситуацію і послабити Європу.

Міністр закордонних справ і співробітництва Іспанії відзначив, що його країна цінує позицію України, яка виступає за збереження єдності Іспанії у контексті ситуації навколо Каталонії. А.Дастіс також підкреслив, що Іспанія й надалі підтримуватиме Україну у питанні деокупації Криму, зокрема у рамках ініціатив України у міжнародних організаціях: «Ми підтримуватимемо зусилля України допоки Крим перебуває під агресором, допоки він окупований» - заявив Глава зовнішньополітичного відомства Іспанії.

Міністри відзначили потенціал торговельно-економічного співробітництва, яке останнім часом демонструє позитивні тенденції. У цьому зв’язку було домовлено про проведення ближчим часом чергового засідання Українсько-іспанської змішаної міжурядової комісії з економічного і промислового співробітництва. Іспанський Міністр зазначив, що прогрес України у питанні реформ створює добрі передумови для збільшення іспанських інвестицій в Україну.

З метою поглиблення знань про обидві країни на рівні суспільств було підкреслено налаштованість започаткувати діяльність представництва Інституту Сервантеса в Україні.

Міністр А.Дастіс підтвердив повну підтримку Іспанією України на євроінтграційному шляху, зазначивши, що «Україна є важливою частиною євроатлантичного простору».

Міністри Павло Клімкін та Альфонсо Дастіс вказали на високий рівень співпраці у рамках міжнародних організацій. Нещодавнє обрання Києва та Мадрида до складу Ради ООН з прав людини відкриває додаткові можливості для такої взаємодії. Іспанська сторона пообіцяла свою підтримку проекту резолюції Генеральної асамблеї ООН «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь (Україна), який завтра буде винесений до порядку денного Третього комітету ГА ООН.