Посольство України в Королівстві Іспанія

, Київ 11:55

"Україна та Іспанія є справжніми партнерами у взаємній підтримці територіальної цілісності"

30 жовтня 2017, 18:11

Про це заявили під час переговорів 30 жовтня у Києві Міністри закордонних справ України Павло Клімкін та Іспанії Альфонсо Дастіс. Міністри були єдині в тому, що така взаємна підтримка є не тільки важливою у контексті національного інтересу України та Іспанії, але й для збереження європейської єдності та визнання верховенства права. У цьому зв’язку Павло Клімкін наголосив, що Росія намагається використовувати події в Іспанії в руслі гібридної війни проти європейського проекту, намагаючись дестабілізувати ситуацію і послабити Європу.

Міністр закордонних справ і співробітництва Іспанії відзначив, що його країна цінує позицію України, яка виступає за збереження єдності Іспанії у контексті ситуації навколо Каталонії. А.Дастіс також підкреслив, що Іспанія й надалі підтримуватиме Україну у питанні деокупації Криму, зокрема у рамках ініціатив України у міжнародних організаціях: «Ми підтримуватимемо зусилля України допоки Крим перебуває під агресором, допоки він окупований» - заявив Глава зовнішньополітичного відомства Іспанії.

Міністри відзначили потенціал торговельно-економічного співробітництва, яке останнім часом демонструє позитивні тенденції. У цьому зв’язку було домовлено про проведення ближчим часом чергового засідання Українсько-іспанської змішаної міжурядової комісії з економічного і промислового співробітництва. Іспанський Міністр зазначив, що прогрес України у питанні реформ створює добрі передумови для збільшення іспанських інвестицій в Україну.

З метою поглиблення знань про обидві країни на рівні суспільств було підкреслено налаштованість започаткувати діяльність представництва Інституту Сервантеса в Україні.

Міністр А.Дастіс підтвердив повну підтримку Іспанією України на євроінтграційному шляху, зазначивши, що «Україна є важливою частиною євроатлантичного простору».

Міністри Павло Клімкін та Альфонсо Дастіс вказали на високий рівень співпраці у рамках міжнародних організацій. Нещодавнє обрання Києва та Мадрида до складу Ради ООН з прав людини відкриває додаткові можливості для такої взаємодії. Іспанська сторона пообіцяла свою підтримку проекту резолюції Генеральної асамблеї ООН «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь (Україна), який завтра буде винесений до порядку денного Третього комітету ГА ООН.

Останні новини

Україна бере участь у Міжнародній туристичній виставці FITUR 2018 у Мадриді. | 17 січня, 21:39

У Мадриді розпочалася робота FITUR 2018 - однієї із найбільших міжнародних туристичних виставок. Цьогорічний захід об’єднує понад 10 000 представників сектору зі 165 країн світу. Виставку урочисто відкрили Міністр енергетики, туризму та цифрових технологій А.Надаль та Генеральний секретар Всесвітньої туристичної організації ООН З.Пололікашвілі. Україну на заході представляють Київська міська державна адміністрація та Львівська обласна державна адміністрація, а також Міжнародні авіалінії України. Родзинкою українського стенду є копія головного трофею Ліги чемпіонів UEFA, фінальний матч якої прийматиме Київ 26 травня 2018 р. Посол України в Іспанії А.Щерба взяв участь у церемонії відкриття FITUR 2018 та відвідав стенд України.