Посольство України в Королівстві Іспанія

, Київ 06:51

Іспанія ратифікувала Угоду про асоціацію між Європейським Союзом та Україною

19 травня 2015, 17:59

19 травня ц.р. зовнішньополітичне відомство Іспанії опублікувало заяву «Іспанія ратифікувала Угоду про асоціацію між Європейським Союзом та Україною». У документі, серед іншого, підкреслюється, що іспанська сторона депонувала Інструмент про ратифікацію УА Генеральному секретаріату Ради Європейського Союзу в Брюсселі.

http://www.exteriores.gob.es/Portal/es/SalaDePrensa/NotasDePrensa/Paginas/2015_NOTAS_P/20150519_NOTA123.aspx  

 

ЗАЯВА

Іспанія ратифікувала Угоду про асоціацію

між Європейським Союзом та Україною

 

«Сьогодні Іспанія депонувала Генеральному секретаріату Ради Європейського Союзу Інструмент про ратифікацію Угоди про асоціацію між ЄС та Україною. Депонування здійснилося після того, як відповідне рішення було схвалене Генеральними Кортесами та підписане Його Величністю Королем Іспанії.

Ратифікація є підтвердженням Іспанією своїх стійких зобов’язань по відношенню до України. Угода про асоціацію є ключовим елементом у розвитку відносин між Україною та Європейським Союзом та передбачає амбіційний порядок денний реформ задля взаємної вигоди європейського та українського суспільств. Угодою також передбачається створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі.

Грузія і Молдова також мають подібні Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.  Іспанія завершує внутрішній процес ратифікації цих двох угод, які наразі перебувають на розгляді в Сенаті.

В рамках Європейської політики сусідства Україна разом з Азербайджаном, Вірменією, Білорусією, Грузією та Молдовою є частиною «Східного партнерства». У четвер і п’ятницю на цьому тижні, 21 і 22 травня, ЄС проводитиме у Ризі четвертий Саміт з країнами «Східного партнерства». Що стосується середземноморського сусідства, то 13 квітня у м.Барселона ЄС та держави-члени провели зустріч зі своїми середземноморськими партнерами. Цей захід став першою регіональною зустріччю Міністрів закордонних справ ЄС зі своїми середземноморськими партнерами після 2008 року».