Посольство України в Королівстві Іспанія

, Київ 04:02

Коментар МЗС щодо схвалення Генеральною Асамблеєю ООН резолюції «Територіальна цілісність України»

27 березня 2014, 20:29

МЗС України вітає схвалення Генеральною Асамблеєю ООН переважною більшістю голосів резолюції «Територіальна цілісність України» (100 – «за», 11 – «проти»).

Цією резолюцією головний політичний і найбільш представницький орган ООН підтвердив свою відданість суверенітету, політичній незалежності, єдності та територіальній цілісності України згідно з її міжнародно-визнаними кордонами. Генасамблея закликала до недопущення визнання будь-яких змін статусу Автономної Республіки Крим та міста Севастополь на підставі незаконного референдуму.

Російській Федерації було передано чіткий сигнал про неприпустимість дій, спрямованих на часткове або повне порушення національної єдності та територіальної цілісності України, включно з будь-якими спробами змінити кордони нашої держави шляхом погрози силою або її застосування чи іншими незаконними способами. З положень резолюції випливає заклик до РФ негайно приступити до мирного врегулювання шляхом політичного діалогу та не вдаючись до односторонніх дій, а також повною мірою брати участь в міжнародних посередницьких зусиллях.

Широке як для резолюцій ГА ООН з критично важливих політичних питань коло підтримки та 47 співавторів документа з різних регіонів світу стали черговою перемогою здорового глузду над мовою сили та підтвердили потужну підтримку України перед обличчям збройної агресії з боку Росії.

Висловлюємо жаль з приводу голосування РФ «проти» резолюції, яка повністю базується на Статуті ООН. Будучи не в змозі накласти вето на рішення ГА ООН, ця країна кинула всі сили на мобілізацію своїх сателітів і країн, що займають останні позначки в рейтингах демократії. Як кажуть, «скажи мені, хто твій товариш, і я скажу тобі, хто ти». Цим кроком, поряд з непідтримкою - єдиною серед держав-членів Ради Безпеки ООН - проекту резолюції РБ щодо України 15.03.14 р., Росія втратила черговий шанс повернутися до лона цивілізованих країн світу та загнала себе в ще більшу ізоляцію на міжнародній арені.

МЗС висловлює вдячність всім державам-членам ООН, що виступили співавторами та підтримали резолюцію ГА ООН «Територіальна цілісність України», а також разом з нашою державою сприяли її просуванню та схваленню.