Посольство України в Королівстві Іспанія

, Київ 07:13

Заява МЗС України у зв’язку з обстрілом терористами Краматорська

10 лютого 2015, 20:30

10 лютого контрольовані Росією терористи вчинили черговий кривавий злочин. Внаслідок здійсненого ними обстрілу з реактивних систем залпового вогню міста Краматорськ загинуло щонайменше 12 громадян, ще 64, у тому числі восьмеро дітей, отримали поранення.  Висловлюємо щирі співчуття сім’ям загиблих та сподіваємося на швидке одужання всіх поранених.

На превеликий жаль, на тлі активізації зусиль України та міжнародної спільноти з метою забезпечення повного припинення вогню і реалізації Мінських домовленостей дії терористів свідчать про їх спроби розширити територію збройного протистояння.

Інакше, ніж цілеспрямованою розправою над цивільним населенням міста, мешканці якого ніколи не бажали і не бажають мати нічого спільного з терористичними угрупованнями, це назвати не можна. Показово, що провокація вже традиційно відбулася в момент, коли намітилася крихка надія на досягнення домовленостей з врегулювання ситуації та встановлення стійкого миру на Донбасі.

Ні в кого не повинно бути жодних сумнівів в тому, що винні у цьому та інших вбивствах мирних людей обов’язково будуть притягнуті до відповідальності.

Ще раз наголошуємо, що за всі злочини незаконних збройних формувань на Донбасі, які здійснюються російською зброєю і за участі російських громадян, відповідальність несе саме Російська Федерація.

Вимагаємо від Росії негайно припинити підтримку терористичних угруповань у Донецькій та Луганській областях, вивести з території України всю свою зброю, важку техніку і військовослужбовців, як це передбачено Мінськими домовленостями.

Очікуємо, що цей злочин, його виконавці та ті, хто за ними стоїть, будуть рішуче засуджені міжнародною спільнотою.