Посольство України в Королівстві Іспанія

, Київ 07:07

Королівство Іспанія

Рекомендації

Режим в’їзду:

Безвізовий (до 90 днів протягом 180 днів) – для власників біометричних паспортів громадянина України для виїзду за кордон.

Візовий – для власників паспортів громадянина України для виїзду за кордон (крім дипломатичних, службових паспортів України).

Детальніше про візи, які можуть бути оформлені громадянам України, та громадянам інших країн, які проживають в Україні на законних підставах: http://www.exteriores.gob.es/Embajadas/KIEV/uk/Embajada/ServiciosConsulares/Paginas/%D0%92%D0%86%D0%97%D0%98.aspx

Візові центри Іспанії в Україні:

http://www.espvac-ua.com/Ukrainian/index.html

Перед виїздом до Іспанії радимо уважно перевірити терміни дії Вашої візи, а також кількість дозволених Вам в’їздів на територію Іспанії та загальний строк дозволеного Вам перебування на території Іспанії та інших країн Шенгенської зони.

Громадяни України, які мають довгострокову візу, видану іншою країною-членом Шенгенської зони, можуть перебувати на території країн-членів Шенгенської зони максимум три місяці протягом шести місяців.

Контролювати кількість днів, які Вам дозволено перебувати на території Іспанії та інших країн Шенгенської зони, можна за допомогою “шенгенського” калькулятора.

Пам’ятайте, що законодавство Іспанії зобов’язує виїхати з країни до закінчення терміну дії виданої Вам візи, а в разі неможливості – завчасно звернутися до компетентних органів Іспанії щодо продовження термінів Вашого перебування в країні.

З метою уникнення небажаних наслідків не намагайтесь проїхати на територію Іспанії або інших країн Шенгенської зони нелегально, за простроченими/недійсними чи фальшивими документами, залишитись на території Іспанії довше строку, зазначеного у Вашій візі, або влаштуватись на роботу без відповідного на те дозволу на проживання та працевлаштування («Permiso de Residencia»), виданого компетентними органами Іспанії.

Згідно з законодавством Іспанії це є злочини, що тягнуть за собою адміністративну та кримінальну відповідальність у вигляді затримання за порушення візового режиму, арешту, ув’язнення, прийняття рішення про депортацію та видворення за межі країни із подальшою забороною в’їзду на територію Іспанії впродовж декількох років.

Документом, що дозволяє проживати та працевлаштовуватися в Іспанії на законних підставах є дозвіл на проживання та працевлаштування («Permiso de Residencia»), виданий компетентними органами країни з чітко вказаними у ньому причинами та строком перебування іноземця на іспанській території. Даний документ є водночас і дозволом на проживання і посвідченням особи іноземця.

Пам’ятайте, що, перебуваючи на території Іспанії, Ви маєте неухильно дотримуватись законодавства Іспанії. Незнання місцевих законів не звільняє від відповідальності за їх порушення.

Під час підготовки до виїзду на територію Королівства Іспанія наполегливо радимо ознайомитися з наявними відомостями про країну, умовами перебування в ній та її законодавством.

При виїзді за кордон необхідно мати при собі фотокопії сторінок закордонного та внутрішнього українських паспортів, оскільки в Іспанії є досить поширеною ситуація викрадення паспортних документів. Зокрема, фотокопії паспортів опоможуть ідентифікувати Вашу особу в поліції, а також полегшать та прискорять процедуру оформлення Вам у консульських установах України в Іспанії посвідчення особи на повернення в Україну.

Пам’ятайте, що перебуваючи на території Іспанії, Ви маєте неухильно дотримуватись законодавства Іспанії. Незнання місцевих законів не звільняє від відповідальності за їх порушення.

Міністерство закордонних справ України та дипломатичні установи України за кордоном в жодному випадку не поділяють відповідальність за вчинений громадянином України злочин чи правопорушення.

У разі затримання чи обмеження Вашої свободи в будь-якій формі, ви маєте право вимагати зустрічі з консулом України.

Перед виїздом за кордон обов’язково залишайте інформацію про місце Вашого перебування за кордоном (повну та точну адресу, номери телефонів, за якими з Вами можна зв’язатися).

Пам’ятайте! Щоб не стати жертвою секс-бізнесу та злочинних угруповань, уникайте неправдивих оголошень у газетах, підозрілих або занадто привабливих пропозицій щодо працевлаштування з боку невідомих Вам людей, агенцій тощо. Якщо Ви стали жертвою торгівців людьми, повідомте про це закордонні установи України на території Іспанії.

Крім того, з порушеного питання можна звертатися до Міжнародної організації з міграції (МОМ) у м. Київ, що допомагає жертвам торгівлі людьми i сексуальної експлуатації та сприяє поверненню громадян України на Батьківщину, за телефонами: 38 (044) 490-56-80, 38 (044) 490-56-81, 38 (044)490-56-82, 38 (044) 490-56-84.

Безпекова ситуація в країні акредитації

Рівень злочинності в Іспанії відносно невисокий. Однак, варто пам'ятати про деякі запобіжні заходи.

Жертвами злочинців стають головним чином туристи. Основним видом злочинів є вуличні крадіжки, які становлять близько 80% всіх злочинів проти іноземців, озброєні пограбування не перевищують 1%. Основна частка злочинів скоюється з 13 до 14 години та з 19 до 20 години.

Коштовності і гроші краще зберігати в сейфі, орендованому в номері готелю, або наявному на ресепшн. При собі потрібно мати лише необхідну суму. Якщо ж виникає необхідність взяти досить велику кількість грошей, всю суму краще розподілити по різних кишенях.

Крадіжки в готелях зустрічаються вкрай рідко, увесь вміст сейфа страхується автоматично. Проте, на вокзалах або в аеропорту необхідно бути особливо обережним. Заздалегідь потрібно зробити копії усіх документів (паспорта, страховки, квитки тощо). Мати постійно при собі паспорт немає необхідності, він буде потрібний лише у разі виїзду до іншої держави.

Майте на увазі , що бажано не ходити по порожнім, погано освітленим вулицям, гаманець (сумку) краще носити перекинутою через Ваші груди, а не на плечі, слідкувати за мобільним телефоном, гаманцем чи фотокамерою, а також майном (особистими речами) у громадських місцях та місцях відпочинку (бари, ресторани тощо).

Відомі випадки в багатьох іспанських автономних областях, особливо у  Каталонії, коли цивільні видають себе за поліцейських за допомогою фальшивих службових посвідчень і відбирають у туристів документи і гроші.

У разі скоєння крадіжки, необхідно звернутися до найближчого відділку поліції для подачі заяви про скоєння проти Вас злочину. Поліція може надати Вам обслуговування зрозумілою мовою (російською або одною з європейських мов). У разі крадіжки ви можете звернутися до компетентних органів за номером телефону 900 100 333, або за номером екстрених служб 112.

Умови працевлаштування

Правовий режим перебування іноземців в Іспанії регулюється Органічним Законом про права та свободи іноземців в Іспанії та їх соціальну інтеграцію. З текстом Закону можна ознайомитись за наступним посиланням: http://noticias.juridicas.com/base_datos/Admin/lo4-2000.html.

Умови в’їзду та виїзду іноземців, проживання та працевлаштування врегульовані положеннями Регламенту про імплементацію Органічного Закону про права та свободи іноземців в Іспанії та їх соціальну інтеграцію. З текстом Регламенту можна ознайомитись за цим посиланням: http://noticias.juridicas.com/base_datos/Admin/rd557-2011.html

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність у суб’єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні за кордоном через Міністерство соціальної політики України (сайт - www.mlsp.gov.ua, розділ «Діяльність» - «Працевлаштування за кордоном»). 

Надання медичних, соціальних послуг

Медичне забезпечення

Іноземці, які тимчасово перебувають на території Іспанії з туристичною або іншою метою, у разі необхідності зможуть отримати медичну допомогу за наявності медичного страхового полісу або на платній основі.

Наявність у особи медичного страхового полісу є обов’язковою умовою для оформлення візи для вʼїзду в Іспанію. Медичний страховий поліс, відповідно до статті 10 Шенгенського візового кодексу, повинен бути дійсним на всій території держав Шенгенської зони та охоплювати весь термін планованого перебування або транзиту особи, яка подорожує. Мінімальне страхове покриття повинно становити 30 тисяч євро. У випадку одноразової візи страховий поліс повинен бути дійсним протягом всього періоду строку дії візи та охоплювати всі заплановані дні перебування або транзиту. У випадку багаторазової візи страховий поліс повинен бути дійсним протягом першого вʼїзду. Під час чергових поїздок до Шенгенської зони на кожну поїздку необхідно мати поліс медичного страхування. 

У разі виникнення необхідності термінового отримання медичної допомоги в першу чергу необхідно зателефонувати за номером телефону, вказаним у страховому полісі, і діяти відповідно до порад страхової компанії.

У разі виникнення необхідності термінового звернення до будь-якого медичного закладу в Іспанії Вам знадобиться паспортний документ та медичний страховий поліс.

Національною системою охорони здоровʼя Іспанії передбачено державне медичне страхування іноземців, які мають дозвіл на проживання на території Іспанії.

 

Допомога при народженні дитини

Законом України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» від 21.11.1992 р. №2811-ХІІ передбачено надання допомоги при народженні дитини одному з батьків дитини за умови, якщо звернення за її призначенням надійшло не пізніше дванадцяти календарних місяців з дня народження дитини.

Призначення та виплата допомоги при народженні дитини здійснюється у відповідності до «Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001р. №1751 (далі – Порядок).

Згідно з положеннями згаданого Порядку, допомога при народженні дитини надається одному з батьків дитини, який постійно проживає разом з дитиною, з метою створення належних умов для її повноцінного утримання та виховання.

Відповідно до пункту 11 Порядку для призначення допомоги при народженні дитини у жінок, які постійно проживають (зареєстровані) на території України і народили дитину під час тимчасового перебування за межами України, органу праці та соціального захисту населення за умови пред'явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, подаються такі документи:

1) заява одного з батьків, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики;

2) легалізоване шляхом проставлення штампу «Апостиль» свідоцтво про народження (partida de nacimiento або certificación literal de nacimiento), видане іспанським відділом реєстрації актів цивільного стану (Registro Civil) за місцем народження дитини в Іспанії, з перекладом українською мовою, засвідченим в консульській установі України в Іспанії (див. Розділ "Переклад документів") або нотаріусом на території України.

Просимо звернути увагу, що свідоцтво про народження дитини матиме юридичну силу в Україні лише у разі його легалізації на території Іспанії шляхом проставлення штампу «Апостиль» (APOSTILLA DE LA HAYA) у Верховному Суді Юстиції відповідної автономної області (Tribunal Superior de Justicia de la Comunidad Autónoma), де було зареєстровано народження дитини.

3) Особи, що звертаються за призначенням допомоги при народженні другої дитини або наступних дітей, подають також довідку про склад сім'ї та копію свідоцтва про народження кожної дитини, яка враховується при визначенні розміру допомоги.

Допомога  при  народженні  дитини,  яка  народилася  після  8 квітня 2011 р., надається в сумі, кратній 30 розмірам прожиткового мінімуму,  -  на  першу  дитину;  кратній 60 розмірам прожиткового мінімуму,  - на другу дитину;  кратній 120  розмірам  прожиткового мінімуму,  -  на  третю і кожну наступну дитину.  Виплата допомоги здійснюється  одноразово  у  десятикратному  розмірі  прожиткового мінімуму  при  народженні  дитини,  решта  суми  допомоги на першу дитину виплачується протягом 24 місяців,  на  другу  дитину  -  48 місяців,  на  третю  і  кожну наступну дитину - 72 місяців рівними частинами.

Будь-які додаткові консультації щодо порядку призначення і виплати одноразової матеріальної допомоги при народженні дитини Ви можете отримати, звернувшись до органу праці та соціального захисту населення районних держадміністрацій за місцем Вашої реєстрації або проживання в Україні.

 

Питання пенсійного забезпечення

На території України питання соціального, зокрема, пенсійного забезпечення регулюються положеннями Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, який набрав чинності 1 січня 2004 року та Інструкції "Про порядок переказування пенсій громадянам, які виїхали за кордон, та виплати пенсій пенсіонерам іноземних держав, які проживають в Україні", затвердженої постановою правління Пенсійного фонду № 4-5 від 23.04.1999 року.

Якщо міжнародним договором України, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші норми, ніж ті, що передбачені законодавством України про пенсійне забезпечення, то застосовуються норми міжнародного договору.

У сфері соціального забезпечення громадян між Україною та Іспанією діє відповідна двостороння Угода, укладена 07.10.1996 року, яка регулює порядок призначення пенсій та інших соціальних виплат громадянам двох сторін.

Для забезпечення належного виконання цієї  Угоди у січні 2001 року сторони уклали адміністративний договір про порядок застосування її положень, що свідчить про актуальність проблеми соціального забезпечення громадян похилого віку для Урядів двох держав.

Згідно з вимогами Пенсійного фонду України, необхідною умовою для перерахування пенсії за кордон є довідка про те, що особа є живою, яка має поновлюватися щорічно.

Вирішення всіх питань пов'язаних з виплатою пенсій, нарахованих в Україні, належить виключно до компетенції Пенсійного фонду України:

01601, м.Київ-14, вул. Бастіонна, 9

Електронна пошта: pf-it@gu.kiev.ua,

Факс: +38 (044) 284-73-37

Митні питання та паспортний контроль

ПАСПОРТНИЙ КОНТРОЛЬ

Для перетину кордону Іспанії громадянам України обовʼязково мати з собою дійсний паспорт громадянина України для виїзду за кордон, для дітей – паспорт або проїзний документ дитини, а також візу на вʼїзд до Іспанії або дійсний дозвіл на проживання на території Іспанії.

ЗМІНИ ПРАВИЛ ДЛЯ ГРОМАДЯН ТРЕТІХ ДЕРЖАВ

26 червня 2013 року Радою ЄС були схвалені технічні зміни до Кодексу Шенгенських кордонів, які набрали чинності 19 липня 2013 року, за виключенням окремих положень.

Зазначені зміни, серед іншого, доповнюють статтю 5 Кодексу положеннями, які передбачають нові вимоги щодо дійсності проїзних документів при в’їзді до країн ЄС громадян третіх держав, а саме: «проїзний документ повинен бути виданий не раніше, ніж протягом останніх 10 років»!

За інформацією відповідних органів держав-членів ЄС, прикордонні служби більшості країн при виїзді за межі ЄС пропускатимуть громадян третіх держав, які користуються паспортними документами з продовженим терміном дії, проте попереджатимуть про неможливість повторного в’їзду за такими документами.

З метою уникнення ускладнень під час подорожей країнами ЄС рекомендується громадянам України – власникам закордонних паспортів, термін дії яких подовжено, подавати відповідний пакет документів для оформлення нового паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Також рекомендуємо оформити власні паспорти дітям незалежно від віку.

 

Правила митного контролю в Іспанії

В Іспанії здійснюється вибірковий митний контроль в спеціально відведених місцях, або безпосередньо в транспортних засобах, на яких іноземці в'їжджають на територію Іспанії.

Обовʼязковому декларуванню підлягає переміщення через митний кордон Іспанії грошей, банківських чеків, електронних платіжних засобів в будь-якій валюті на суму, яка перевищує 10 тисяч євро.

Звільняються від сплати митних зборів товари комерційного характеру загальною вартістю:

300 євро на особу при перетині кордону наземним транспортом;

450 євро – повітряним чи морським транспортом;

150 євро – для дітей молодше 15 років незалежно від виду транспорту.

Митна декларація заповнюється в тих випадках, коли кількість речей чи товару, що переміщуються через кордон, вказує на комерційний характер перевезення. Відсутні спеціальні правила стосовно порядку ввезення та вивезення коштовних речей і предметів.

Алкогольні напої та тютюнові вироби. Громадянам старше 18 років дозволяється безмитно ввозити в Іспанію:

200 цигарок або 50 сигар, або 250 г тютюну,

2 л спиртних напоїв міцністю менше 22 градусів або вина,

1 л спиртних напоїв міцністю понад 22 градуса,

200 г кави і 100 г чаю,

16 л пива,

парфумів до 50 мл або туалетної води об'ємом до 0,25 л.

Художні та культурно-історичні цінності. Вивезення художніх і культурно-історичних цінностей, предметів і технологій подвійного призначення проводиться після отримання спеціального дозволу митних служб.

Зброя і боєприпаси. Ввезення будь-якого виду зброї або його частин здійснюється за наявності дозволу МВС Іспанії, яке пред'являється митній службі разом зі зброєю. Тимчасове вивезення мисливської зброї супроводжується дозволом на тимчасове вивезення. Контроль за переміщенням зброї через кордон здійснюється Цивільною Гвардією Іспанії.

Автомобілі та бензин. При в'їзді на територію Іспанії на автомобілях, що мають номерні знаки інших держав, у тому числі України, необхідно мати, крім водійських прав, технічний паспорт та страховку «carta verde». Обмежень по ввезенню або вивезенню бензину не передбачено. При імпорті автомобілів в Іспанію необхідно сплатити податки на додану вартість, на рух і на придбання реєстраційного номера, а також муніципальний податок. Для усіх категорій громадян дозволено тимчасове ввезення автомобілів на шість місяців, студентам - на період навчання, сезонним робітникам - на час роботи.

Предмети, заборонені до ввезення / вивезення:

Забороняється ввезення м'ясо-молочних продуктів. Єдиним винятком із зазначеного правила є сухе молоко для дитячого харчування в упаковці виробника. Продукти харчування, що не містять м'яса або молока, дозволяється ввозити з розрахунку 1 кг на людину.

Санітарний і фітосанітарний контроль: Санітарний контроль здійснюється якщо авіаційні екіпажі повідомляють про наявність на борту хворих. Фітосанітарний контроль здійснюється співробітниками аеропортових служб при виявленні у багажі пасажирів продуктів харчування, насіння рослин, землі та іншого. Ліки та медичні препарати, що ввозяться в Іспанію іноземцями для особистого користування, не піддаються санітарному контролю та перевіряються, якщо за своєю кількістю перевищують розумні межі.

Ветеринарний контроль: Домашні тварини (кішки, собаки) повинні бути ідентифіковані шляхом татуювання або вживлення електронного чіпа, мати сертифікат або паспорт, виданий уповноваженими ветеринарними органами, який би підтверджував проведення вакцинації, відповідно до встановлених для кожного виду тварини правил.

З правилами повернення податку на додану вартість в Іспанії можна ознайомитися за цим посиланням.

Правила митного контролю України

Питання ввезення в Україну речей, товарів, автотранспортних засобів регулюється положеннями Закону України “Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України” від 13.09.2001 року. (Повний текст Закону можна подивитись на офіційному сайті Верховної Ради України.)

1. Порядок ввезення на митну територію України особистих речей та товарів.

Особисті речі (речі особистого вжитку), що безпосередньо ввозяться громадянами в супроводжуваному багажі будь-якими видами транспорту на митну територію України або пересилаються в несупроводжуваному багажі, усно чи письмово декларуються за бажанням власника таких речей або на вимогу посадової особи митного органу та не оподатковуються.

Товари, що безпосередньо ввозяться громадянами в супроводжуваному багажі будь-якими видами транспорту на митну територію України, пересилаються в несупроводжуваному багажі, сумарна митна вартість яких не перевищує 1000 євро та загальна вага яких не перевищує 100 кг, підлягають обов'язковому письмовому декларуванню митним органам в порядку, передбаченому для громадян, та оподатковуються ввізним митом за ставкою в розмірі 20 відсотків від митної вартості, податком на додану вартість та в установлених законодавством випадках акцизним та іншими зборами.

При ввезенні на митну територію України звільняються від оподаткування:

1) товари, сумарна митна вартість яких не перевищує 200 євро, а загальна вага не перевищує 50 кг, що ввозяться громадянами у супроводжуваному багажі (за умови усного декларування), пересилаються в несупроводжуваному багажі та надходять на адресу громадян у міжнародних поштових відправленнях;

2) горілчані вироби у кількості 1 л, вино - 2 л, пиво - 5 л, тютюнові вироби - 200 цигарок (або 200 г цих виробів), які ввозяться в особистому багажі громадянами;

3) товари, що тимчасово ввозяться на митну територію України під зобов'язання про їх зворотне вивезення;

4) товари, що належать громадянам-нерезидентам та переміщуються транзитом через митну територію України;

5) товари, що належать громадянам-резидентам та переміщуються транзитом у транзитних зонах міжнародних аеропортів;

6) товари та транспортні засоби, що належать особам, які користуються на території України митними пільгами відповідно до статей 59-63, 65-67 Митного кодексу України.

2. Порядок ввезення на митну територію України іноземної валюти готівкою або чеками.

Порядок ввезення на митну територію України іноземної валюти готівкою або чеками регулюється положеннями Інструкції про переміщення валюти України, іноземної валюти, банківських металів, платіжних документів, інших банківських документів і платіжних карток через митний кордон України, затвердженої Постановою Правління Національного банку України від 12 липня 2000 р.

Відповідно до вимог зазначеної Інструкції дозволяється ввіз на територію України:

1. за умови усного декларування:

для громадян-резидентів(громадяни України, іноземні громадяни, особи без громадянства, які мають постійне місце проживання на території України, у тому числі ті, що тимчасово перебувають за кордоном) до3 000 доларів США готівкою або чеками чи еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті;

для громадян-нерезидентів (іноземні громадяни, громадяни України, особи без громадянства, які мають постійне місце проживання за межами України) до 1 000 доларів США готівкою або чеками чи еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті.

2. за умови обов’язкового декларування в митній декларації:

грошей, що були раніше на законних підставах вивезені за межі держави (за наявності митної декларації про вивезення);

до 10 000 доларів США готівкою або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті;

до 50 000 доларів США у вигляді чеків;

до 100 грамів злитків банківських металів з розрахунку на одну особу.

Готівкова іноземна валюта, яка ввозиться фізичними особами – резидентами й нерезидентами, у сумі, що перевищує вказану норму в 10 000 доларів США приймається митним органом на зберігання.

Зазначена валюта підлягає переказуванню митним органом на поточний рахунок в іноземній валюті, відкритий на ім'я особи – резидента або нерезидента (оплата банківських послуг здійснюється за рахунок коштів фізичної особи), при поданні нею документів, що засвідчують наявність рахунку в уповноваженому банку, або повертається власнику для ввезення її в Україну при поданні спеціального дозволу Національного банку України за встановленою формою.

Порядок тимчасового ввезення транспортних засобів дивіться у розділі “Ввезення на територію України автотранспортних засобів” веб-сторінки Посольства.

Додаткові консультації щодо порядку ввезення на територію України іноземної валюти, речей, товарів та автотранспортних засобів з-за кордону, можна отримати, звернувшись до уповноваженого органу - Державної Митної служби України:

04119, м. Київ-119, вул. Дегтярівська, 11-г

Телефони: (044) 247-26-06, 247-27-06

Факс: (044) 247-28-51, 489-02-12

E-mail: dmsu@customs.gov.ua

Веб-сайт: www.customs.gov.ua

Телефон довіри Державної митної служби України:

8-800-501-31-30

Ввезення на територію України автотранспортних засобів

Митне оформлення та оподаткування транспортних засобів, що тимчасово ввозяться громадянами на митну територію України, здійснюється згідно зі статтею 11 Закону України «Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України» від 13.09.2001 р.

Відповідно до ч. 3 ст. 11 Закону, громадяни України, які перебувають на тимчасовому консульському обліку у консульській установі України, у разі відвідання України мають право тимчасово під зобов'язання про зворотнє вивезення ввезти один власний транспортний засіб, який класифікується у товарній позиції 8701-8705 УКТЗЕД, та причеп до нього (за умови ввезення разом з транспортним засобом), який класифікується у товарній підпозиції 8716 - 10 УКТЗЕД, на строк, що не перевищує 60 днів протягом одного календарного року, без сплати ввізного мита та інших податків (зборів), передбачених законодавством при ввезенні автомобілів.

Такий транспортний засіб:

а) може бути ввезений за наявності документів, що підтверджують реєстрацію транспортного засобу на території іноземної країни, яка підтверджує право власності на нього та дозволяє його експлуатацію, за наявності страхового договору з цивільної відповідальністю перед третьою особою, що поширюється на території України;

б) не може використовуватися для цілей підприємницької (господарської) діяльності в Україні, в тому числі надаватися в оренду або передаватися за довіреністю у користування іншим особам.

Транспортні засоби, які тимчасово ввезені під зобов'язання про зворотне вивезення, не можуть бути розкомплектовані на запасні частини, передані у володіння або користування іншим особам. Такі транспортні засоби можуть бути оформлені для постійного користування після сплати відповідних податків та зборів, передбачених законодавством при ввезенні транспортних засобів для вільного використання.

Транспортні засоби, тимчасово ввезені громадянами-нерезидентами на митну територію України для власного користування на термін, що перевищує два місяці, підлягають реєстрації в органах Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 11 Закону, тимчасове ввезення транспортних засобів, постійно зареєстрованих за межами України, дозволяється терміном до одного року:

резидентами (громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які мають постійне місце проживання в Україні, у тому числі ті, які тимчасово перебувають за кордоном) - після сплати ввізного мита та інших податків (зборів);

нерезидентами (іноземці, громадяни України, особи без громадянства, які мають постійне місце проживання за межами України, у тому числі ті, які тимчасово перебувають на території України) – без сплати податків.

Громадяни України, які не мають постійного місця проживання за кордоном, при в’їзді на митру територію України транспортним засобом, власником якого є нерезидент, зобов’язаний сплатити податки, передбачені законодавством України.

Будь-яку іншу інформацію стосовно митного законодавства, в тому числі і порядку тимчасового ввезення на митру територію України транспортних засобів громадянами України, можна отримати на офіційному веб-сайті Державної митної служби України.

04119, м. Київ-119, вул. Дегтярівська, 11-г

Телефони: (044) 247-26-06, 247-27-06

Факс: (044) 247-28-51, 489-02-12

E-mail: dmsu@customs.gov.ua

Сайт http://arc.customs.gov.ua/dmsu/control/uk/index

Телефон довіри Державної митної служби України:

38 (044) 247-27-19

Корисні номери телефонів (поліція, довідкова служба, служба порятунку тощо)

112 Екстренна допомога / Emergencias geneales

062 Цивільна гвардія / Guardia Civíl

091 Національна поліція/Cuerpo Nacinal de Policía (у випадку злодійства або нападів)

092 Місцева поліція / Policía local (у випадку аварії)

080 / 085 / 092 Пожежна служба / Bomberos

061 91 479 93 61 (Madrid) Невідкладна медична допомога / Ambulancias Seguridad Social y Urgencias SAMUR Madrid

901 222 222 Червоний Хрест / Cruz Roja Emergencias

016 Служба довіри для жертв сімейного насильства / Teléfono contra los malos tratos

900 123 505 Служба дорожнього руху / Tráfico

91 742 12 13 (Madrid) Аварійна служба / Teléfono Ayuda en Carretera

Мапа


Князівство Андорра

Рекомендації щодо правил поведінки та безпекова ситуація

 

• Кримінальна ситуація в Андоррі дуже спокійна, випадки крадіжок чи насильства дуже рідкісні. Рівень злочинності близький до нуля.

• В Андоррі суворі правила поведінки: заборонені стриптиз-бари, нудизм, позашлюбні зв'язки люто засуджуються. Зухвала поведінка туриста, а також знаходження на вулиці в стані сп'яніння суворо карається законом.

• При поїздках на автомобілі між містами, слід звертати увагу на застережливі знаки, оскільки на дорогу можуть вибігати тварини. Також в Андоррі зустрічаються автомобільні дороги без покриття.

• Перед поїздкою до Андорри необхідно оформити спеціальну медичну страховку, яка передбачає активний відпочинок. Трапляються випадки травмування на схилах.

• Не варто нехтувати засобами від засмаги, обгоріле обличчя і руки - не рідкість в Андоррі.

 

Умови працевлаштування

 

В’їзд в Андорру

Для в’їзду в Андорру громадяни України повинні мати паспорт для виїзду за кордон і шенгенську багаторазову візу. Неповнолітні громадяни, які подорожують у супроводі батьків, повинні мати проїзний документ дитини або бути вписані у паспорт одного з батьків. Неповнолітні громадяни, які подорожують без супроводу батьків, повинні мати проїзний документ дитини і дозвіл батьків на право пересування самостійно або у супроводі третіх осіб.

 

Дійсність документів

Паспорт або інший проїздний документ має бути дійсним як мінімум 6 місяців починаючи від дати в’їзду в Андорру.

 

Уряд Андорри позитивно ставиться до бізнес-емігрантів, тому пропонує їм ліберальні умови для початку власної справи на своїй території. На приклад, тут немає контролю валютних операцій, розвинена телекомунікаційна мережа, відсутні податки на майно і спадщину. Банки Андорри є одними з найнадійніших у світі, банківська система конфіденційна, тут допустимо відкриття неперсоніфікованих номерних рахунків. Ухилення від податків не є злочином, оскільки в Андоррі їх просто немає. Банківська таємниця тут оберігається суворіше, ніж у Швейцарії.

 

Отримання дозволу на проживання/працевлаштування в Андоррі

Інформація щодо проживання/працевлаштування в Андоррі надається Департаментом з питань імміграції Андорри:

тел.: +376 872 072

веб-сайт: http://www.immigracio.ad/

електронна пошта: servei.immigracio@govern.ad

 

Надання медичних та соціальних послуг

 

Медичне обслуговування в Андоррі надається всім працюючим громадянам і членам їх сімей у рамках державної системи соціального страхування, яка фінансується за рахунок внесків роботодавців та працівників.

Туристам для поїздки до Андорри потрібне обов'язкове медичне страхування. Перша медична допомога надається безкоштовно, але за всі наступні звернення та дії оплата проводиться за полісом.

Крім власної розвиненої системи медичного обслуговування (Servei Andorrà d'Atenció Sanitària), установи якої знаходяться по всій території країни, у Андорри є угоди про надання медичної допомоги з Іспанією, Францією та Португалією. Необхідно з’ясовувати цю інформацію перед здійсненням поїздки.

 

Корисні телефони у галузі охорони здоров’я:

CASS - Caja Andorrana de Seguridad Social – Служба соціального захисту
Joan Maragall, 3 
AD500 Andorra la Vella 
Tel. +376 870 870 
Fax +376 870 880 
години роботи: з 8:30 до 17:00 з понеділка по п’ятницю 
Веб-сайт: www.cass.ad

Лікарня Nuestra Señora de Meritxell
av. Fiter i Rossell, 13 
AD700 Escaldes-Engordany 
тел.: +376 871 000

Інші медичні заклади в областях Андорри:

Центр здоров’я Andorra la Vella
C / La Laguna, 2 
AD500 Andorra la Vella 
Tel. +376 808 942 
Fax +376 825 313

Центр здоров’я Ordino
Carretera general 
AD300 Ordino 
Tel. +376 836 636 
Fax +376 836 818

Центр здоров’я Encamp y Centro de Atención Primaria
Polideportivo Prat del Bau 
AD200 Encamp 
Tel. +376 831 711 
Fax +376 832 918

Centro de Salud de la Massana
C / J. Rossell 
Chalet Guillot 
AD400 La Massana 
Tel. +376 837 430 
Fax +376 837 337

Центр здоров’я Sant Julia de Loria
C / Dr. Palau 
AD600 Sant Julia de Loria 
Tel. +376 843 243 
Fax +376 843 311

Клініка St.. Vicente de Enclar
C / de las Escuelas, 25 
AD500 Santa Coloma (Andorra la Vella) 
Tel. +376 868 368

Центр здоров’я Canillo
C / Rueda 
AD100 Canillo 
Tel.. +376 851 050 
Fax +376 852 600

Центр здоров’я Andorra la Vella - El Fener
C / San Salvador, 2 
AD500 Andorra la Vella 
Tel. +376 821 955 
Fax +376 860 955

Центр здоров’я Escaldes
av. Copríncep de Gaulle, 10 
AD700 Escaldes-Engordany 
Tel.. +376 861 098 
Fax +376 867 098

Центр здоров’я Pas de la Casa
C / Sant Jordi, 2 
AD200 Pas de la Casa (Encamp) 
Tel. +376 755 370 
Fax +376 855 355

Центр здоров’я Santa Coloma
Casa Quim de Dolsa 
AD500 Santa Coloma (Andorra la Vella) 
Tel. +376 866 806 
Fax +376 866 636

Мітні питання

 

Андорра - безмитна торгова зона, однак при її відвідуванні доведеться дотримуватися французьких або іспанських митних правил. Ввезення і вивезення валюти не обмежене.

Дозволено безмитне ввезення: 200 сигарет, 2 л вина, л міцних спиртних напоїв, продуктів харчування, предметів і речей домашнього ужитку - в межах особистих потреб. Радіо-, відео-та фотоапаратура повинна декларуватися.

Заборонено ввезення наркотиків, деяких медикаментів, зброї, боєприпасів і вибухових речовин. Заборонено також вивезення історичних цінностей, антикваріату, коштовностей, зброї і боєприпасів без спеціального дозволу.

Більш детальна інформація щодо митних правил Франції та Іспанії доступна за такими посиланнями:

http://visados.com/en/visa-for-France 
http://visados.com/en/visa-for-Spain

 

Корисні номери телефонів

 

Телефонна довідкова - 111.

Довідкове бюро розкладів - 157.

Центральне Агентство туристичної інформації - 820-214.

Асоціація Туристичних Агентств Андорри - 869-867.

Інформація про погоду - 848-852 (іспанською мовою), 848-853 (французькою мовою).

Інформація про обмін валюти - 22-000, 822-003 (цілодобово).

Екстрені служби

Поліція - 872-000.

Гірничорятувальна служба - 112.

Швидка медична допомога - 110 (терміновий виклик), 118 і 116.

Пожежна команда - 800-020.

 

          Валюта. Своєї валюти Андорра не має, законним платіжним засобом є Євро.

 

Офіційні свята Андорри

1 січня - Новий рік

14 березня - День Конституції

1 травня - День праці

15 серпня - Успіння Богородиці

8 вересня — Національне свято — день святої заступниці Андорри Діви Мерічель

1 листопада - День всіх святих

25 грудня - Різдво

Мапа


Республіка Екваторіальна Гвінея

 

Рекомендації щодо правил поведінки та безпекова ситуація в країні

 

Терористичні загрози: Потенційно присутня загроза з боку повстанської організації «Рух за звільнення дельти р. Нігер».

Злочинність: Рівень злочинності середній. Поширені випадки здирництва та поліцейського свавілля по відношенню до іноземців.

Відвідування різних районів країни: Обмежень для іноземців на переміщення по країні немає. Ставлення до іноземців нормальне. Однак, відвідувати суто національні ринки, місця проживання, харчування тощо місцевого населення у вечірній та нічний час не рекомендується.

Інше: Відео-та фотозйомка на території Екваторіальної Гвінеї дозволена тільки за наявності письмового дозволу міністерства інформації, туризму і культури.

 

Надання медичних, соціальних послуг

 

Небезпеки для здоров'я, типові хвороби: Основні загрози для здоров'я - малярія, онхоцеркоз, проказа, тиф, туберкульоз, ВІЛ-інфекція.

Особливості медичного обслуговування: Система охорони здоров'я розвинена слабо та існує тільки на платній основі.

Щеплення: Перед відвідуванням Екваторіальної Гвінеї необхідно зробити щеплення проти жовтої лихоманки, гепатиту А і В.

Медичне страхування: Відсутнє як добровільне, так і обов'язкове медичне страхування. Медицина тільки платна.

Термінова медична допомога: Кваліфікована медична допомога може бути надана на комерційній основі в госпіталі «La Paz» (м. Бата, тел. +240 083-403, www.lapazge.com).

Термінова ветеринарна допомога: Дану допомогу надають як державні, так і приватні компанії. Якість обслуговування в приватних кампаніях на порядок вище. Остаточна вартість наданої послуги залежить від ряду факторів.

 

Митні питання

 

Валюту можна ввозити і вивозити в необмежених кількостях, великі суми треба обов'язково декларувати.

Безмитно дозволено ввозити: сигарет - до 200 шт. (сигар - 50 шт., тютюну - 500 гр.), спиртних напоїв - 1 л, продуктів харчування, парфумерії, предметів і речей домашнього ужитку - в межах особистої необхідності, аудіо-, відео-і фототехніки - по одному предмету кожного найменування.

Заборонено ввезення вогнепальної зброї, хімічних, отруйних, наркотичних і вибухових речовин. Без спеціальних дозволів заборонено вивезення виробів зі шкір диких тварин, виробів із золота і срібла.

 

Корисні номери телефонів

 

Код країни: 240

Готель Sofitel (м. Малабо) - +240 09-99-40, +240 09-90-06.

Готель Plaza (м. Бата) - +240 08-02-55, +240 08-02-53.

«Швидка допомога» (м. Малабо) - +240 09-22-88, +240 09-20-41.

Поліцейський комісаріат (м. Бата) - +240 08-20-16, +240 08-23-93.

 

Туризм. Туристична інфраструктура розвинена слабо. Найбільш сприятливий час для поїздок до Екваторіальної Гвінеї - з грудня по лютий.

Для громадян України в'їзд до Екваторіальної Гвінеї візовий.

 

Гроші: грошова одиниця - франк (CFA). Валюту можна обміняти в банківських офісах (будні 8:30 до 16:00, субота з 08:30 за 13:00). У великих готелях можна розплачуватися кредитними картами.

 

Офіційні свята: 1 січня - Новий Рік; 10-13 квітня - Свята Тиждень; 1 травня - День всіх трудящих; 25 травня - День єдності африканських держав; 12 жовтня - День незалежності, 10 грудня - День захисту прав людини і 25 грудня - Різдво.

 

Мапа